با فناوری جدید شركت سنگاپوری

دیگر نیازی به لمس دكمه های احیانا آلوده به ویروس كرونا در آسانسورها نیست

دیگر نیازی به لمس دكمه های احیانا آلوده به ویروس كرونا در آسانسورها نیست فیکس سرور: با یک تکنولوژی جدید، دیگر نیازی به لمس دکمه های کثیف و احیانا آلوده به ویروس کرونا در آسانسورها نیست.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، سازمان جهانی بهداشت در صفحه اطلاعات مربوط به بیماری کووید-۱۹ خود، افراد را از لمس صورت با دست های شسته نشده برحذر داشته است، برای اینکه ویروس می تواند روی سطوح مختلف به اندازه های متفاوت زنده بماند. در نتیجه، استفاده از فناوری های غیر لمسی افزایش یافته است و بتازگی یک شرکت سنگاپوری موسوم به "استاک دیزاین"(Stuck Design) یک مفهوم را طراحی نموده است که در آن افراد در آسانسور برای رسیدن به طبقه مورد نظر خود مجبور نیستند دکمه های آسانسور را با انگشتان خود بفشارند.
این فناوری موسوم به "Kinetic Touchless" می تواند حرکت انگشتان دست را تقلید کرده و واکنش لمسی فشار دادن یک دکمه را بوجود آورد. بدین ترتیب، وقتی کاربر انگشت خودرا به سمت دکمه مورد نظر خود می برد، آن دکمه به صورت خودکار فشرده می شود.
این فناوری با بهره گیری از تشخیص حرکت بعنوان یک روش ورودی کار می کند، بدین سبب نیازی به تماس مستقیم ندارد و می تواند حرکت را از فاصله دور تقلید کند.
این شرکت می گوید که این فناوری تعاملی بدون لمس را می توان در حرکات مختلف و وسایل نیز به کار برد. این بدان معناست که دکمه ها را در وسایل مختلف می توان فشار داد یا به بیرون کشید و تنها به حرکت دست کاربر بستگی دارد. همین طور در صورت حرکت آرام و کشویی انگشت کاربر، یک ردیف از دکمه ها می توانند حرکت انگشت کاربر را دنبال کنند.
شرکت "Stuck Design" می گوید بیشترین فناوری ها و تعاملات غیرلمسی که به سبب شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ ظاهر شده اند، از سنسور ایستا با بهره گیری از نور یا موج صوتی برای تشخیص فعال شدن یک دکمه استفاده می نمایند.
آنها افزودند: با فراتر رفتن بازخورد مورد انتظار از نور و صدا، "Kinetic Touchless" راهی جالب و در عین حال تازه را برای تعامل با فناوری بدون تماس و لمس فراهم می آورد.
این شرکت هم اکنون نمونه اولیه خودرا به وجود آورده است، اما این فناوری فعلا در مرحله آزمایشی است و هنوز در آسانسورها یافت نمی گردد.
منبع:

1399/11/04
14:46:06
0.0 / 5
1025
تگهای خبر: فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین