ناسا قسمتی از فرودگر اینسایت را در مریخ رها می كند

ناسا قسمتی از فرودگر اینسایت را در مریخ رها می كند فیکس سرور: از آنجائیکه قسمتی از فرودگر مریخی ˮاینسایتˮ طبق برنامه ریزی ها قادر به انجام وظیفه خود در حفر سطح سیاره سرخ نیست، ناسا آنرا در این سیاره رها می کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بعد از دستاوردهای فوق العاده کاوشگر حفاری مریخ نورد "اینسایت"(InSight) معروف به "مول"(mole)، حالا ناسا مجبور به پایان دادن به مأموریت آن برای حفاری خاک مریخ شده است.
فرودگر "اینسایت" مجهز به یک کاوشگر ملقب به "مول" به مفهوم موش کور است که قرار بود تا عمق 10 فوتی سطح مریخ را حفاری کند. با این وجود، ناسا اظهار داشت که تمایل غیرمنتظره خاک مریخ به سفت شدن به این مفهوم است که مته "مول" هیچگاه نمی تواند عملکرد صحیح خویش را داشته باشد.
حالا این آخر یک حماسه طولانی است که از سال 2019 شروع شده بود. این کاوشگر بعد از آزمایش و خطای فراوان و کمک گرفتن از بازوی رباتیک "اینسایت" تنها توانست به عمق چند سانتی متری سطح مریخ برسد. آخرین فعالیت آن هم در روز شنبه 9 ژانویه انجام شد که ناسا آنرا یک تلاش قلمداد کرد.
با این وجود هنوز همه چیز از دست نرفته است، چونکه شکست برنامه "مول" به مهندسان کمک می نماید تا استراتژی های مختلفی را برای مأموریت های آینده در پیش بگیرند. علاوه بر این، حالا که بازوی رباتیک "اینسایت" قادر به کمک است، می تواند لرزه سنج را در حفره بوجود آمده دفن کند تا به مأموریت کمک نماید خوانش های دقیق تر و واضح تری از سطح شناسی مریخ داشته باشد.
ضمن اینکه رها کردن "مول" به این مفهوم نیست که مأموریت "اینسایت" تمام شده است، بلکه طول عمر مورد انتظار این مأموریت حداقل تا آخر سال 2022 تمدید شده است.
"اینسایت" وظیفه دارد تشخیص دهد که هسته مریخ مایع است یا جامد، داده های آب و هوای مریخ را بررسی کند و همینطور هنگامی که مریخ نورد "استقامت"(Perseverance) روی سطح مریخ فرود بیاید، به تاسیس نخستین شبکه هواشناسی بشر در یک سیاره دیگر اقدام نماید.
منبع:

1399/10/27
13:03:32
0.0 / 5
869
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین