سفر خودروی خودران تسلا از سانفرانسیسكو تا لس آنجلس حدودا بدون هیچ كمكی بعلاوه فیلم

سفر خودروی خودران تسلا از سانفرانسیسكو تا لس آنجلس حدودا بدون هیچ كمكی بعلاوه فیلم یک ویدیوی جدید، رانندگی کاملا خودران خودروی تسلا را از سانفرانسیسکو به لس آنجلس، آن هم حدودا بدون هیچ کمکی از جانب راننده را نشان میدهد که نشان دهنده یک پیشرفت فوق العاده در پیمایش یک مسیر طولانی توسط یک سیستم خودران است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، سیستم کاملا خودران تسلا ممکنست هنوز در حالت نسخه بتا باشد، اما این مانع از استفاده رانندگانی که آنرا در اختیار دارند برای سفرهای درون شهری و حتی بین شهری نمی گردد.
حالا یکی از علاقه مندان به تسلا و صاحب یکی از خودرو های خودران این شرکت، ویدیویی را منتشر نموده است که یک خودروی تسلا مدل ۳ مجهز به "رانندگی کاملا خودران"(FSD) را در حال سفر از سانفرانسیسکو به لس آنجلس، بدون هیچ مداخله ای از جانب وی نشان میدهد.
تنها مداخله راننده در این سفر، وقتی بود که بعد از عبور از یک چهارراه در لس آنجلس، راننده برای جلوگیری از برخورد با زباله هایی که در سطح مسیر بود، مهار فرمان را در اختیار گرفت.
بنظر می رسد که این ویدیو نخستین نمونه رسمی و ثبت شده کامل از یک رانندگی کاملا خودران است که یک سفر بین شهری را بدون حدودا هیچ مداخله ای نشان میدهد.
این یک نقطه عطف برجسته برای فناوری خودران است که هنوز هم در راه پیشرفت است و با وجود نامش که "فناوری کاملا خودران" است، هنوز به رانندگان اجازه نمی دهد دستان خودرا کاملا از روی فرمان بردارند و آنها را ملزم می کند که حواس شان به جاده باشد.
در عین حال، این ویدیو نشان میدهد که این فناوری تا چه حد باید توسعه یابد تا بتواند آرزوی راه اندازی ناوگانی از روبوتاکسی ها را برای "ایلان ماسک" برآورده کند.
همانطور که گفته شد، تنها مداخله در کار فناوری کاملا خودران تسلا توسط راننده، به دست گرفتن اختیار فرمان در مواجهه با زباله هایی بود که در جاده ریخته بود که البته سیستم خودران تسلا به احتمال فراوان از عهده آن هم به خوبی برمی آمد اما راننده تصمیم گرفت که بیش از اندازه به آن اعتماد نکند، چونکه می ترسید سیستم خودران به درستی واکنش نشان ندهد.
همین طور بعضی از خودرو ها در سانفرانسیسکو رانندگی نامنظم و تغییر مسیرهای ناگهانی داشتند که اضطراب آور بود اما تسلا به خوبی از عهده آن برآمد.
این راننده تسلا افزوده است که آب و هوای گرم تر کالیفرنیا برای فناوری مبتنی بر دوربین تسلا ایده آل است و این فناوری ممکنست در برف با چالش روبرو شود، جایی که برای جلوگیری از برخورد ممکنست سنسورهای لیدار(LiDAR) و دیگر حسگرها لازم باشند. به عبارت دیگر، ممکنست مدتی طول بکشد تا افراد به فناوری کاملا خودران(FSD) برای انجام یک سفر بین شهری اعتماد کنند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/10/15
23:55:19
0.0 / 5
1071
تگهای خبر: دانلود , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین