آلودگی ۱۸ هزار مشتری شركت آمریكایی به بدافزار جاسوسی

آلودگی ۱۸ هزار مشتری شركت آمریكایی به بدافزار جاسوسی شرکت IT آمریکایی سولار ویندز اعلام نمود کمتر از 18 هزار مشتری این شرکت آپدیت نرم افزاری آلوده ای را دانلود کرده اند که به هکرهای روسی اجازه داده است به مدت 9 ماه از آژانسهای دولتی و شرکتهای جهانی جاسوسی کنند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، آمریکا یکشنبه هفته جاری یک هشدار اضطراری صادر و از کاربران خواست نرم افزار سولار ویندز را که به یک کد مخرب آلوده شده است، قطع و غیرفعال کنند.

این هشدار بعد از این روی داد که رویترز گزارش کرد هکرهای روسی از آپدیتهای نرم افزار سولار ویندز برای نفوذ به سازمانهای دولتی آمریکایی همچون وزارتهای خزانه داری و بازرگانی بهره برده اند. مسکو هر گونه ارتباط با این حملات را تکذیب نمود.

شرکت سولار ویندز در توضیحاتش به رگولاتوری اعلام نمود بر این باور است که این حمله سایبری کار یک کشور خارجی بوده که کد مخرب را در آپدیتهای نرم افزار مدیریت شبکه اوریون این شرکت در فاصله مارس تا ژوئن امسال وارد کرده است. سولار ویندز بر این باور است که شمار واقعی مشتریانی که محصولات اوریون را نصب دارند که حاوی لطمه پذیری امنیتی هستند، کمتر از ۱۸ هزار مورد هستند.

این شرکت اعلام نموده که از لطمه پذیری در هیچ یک از سایر محصولاتش باخبر نیست و الان با کمک مقامات اجرائی آمریکا و کارشناسان امنیت سایبر مستقل سرگرم تحقیق است.

سولار ویندز در سطح جهانی ۳۰۰ هزار مشتری همچون بیشتر شرکتهای لیست ۵۰۰ فورچون را دارد و بعضی از حساسترین بخشهای دولتهای آمریکا و انگلیس مانند کاخ سفید و وزارتهای دفاع از خدمات این شرکت استفاده می نمایند.

بازرسان در سراسر جهان حالا در تلاش هستند تا دریابند چه کسانی هدف جاسوسان سایبری قرار گرفته اند.

سخنگوی دولت انگلیس اعلام نمود این کشور هم اکنون از هیچ نوع موارد هک باخبر نیست و سرگرم تحقیقات است. وزارت امنیت داخلی آمریکا در این زمینه هنوز اظهارنظر نکرده است.

دو منبع مطلع به رویترز اعلام کردند که هر سازمانی نسخه آلوده نرم افزار اوریون را داشته، سیستمهایش مورد رخنه هکرها قرار گرفته است.

شرکت امنیت سایبری برجسته فایرآی که در رابطه با این حادثه هدف رخنه هکرها قرار گرفته است، در پست وبلاگی اعلام نمود این اهداف شامل نهادهای دولتی، مشاوره، فناوری، مخابرات و استخراجی در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و خاورمیانه بوده اند.

بر اساس گزارش رویترز، جان هالت کوئیست، مدیر تحلیل اطلاعات فایرآی اظهار کرده اگر این جاسوسی سایبر باشد، بدین سبب یکی از موثرترین کارزارهای جاسوسی سایبری بوده که ما تا حالا مشاهده کرده ایم.
1399/09/25
22:52:42
5.0 / 5
1229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین