اطلس جدیدی از جهان بوجود آمد

اطلس جدیدی از جهان بوجود آمد به گزارش فیكس سرور یك تلسكوپ بزرگ در صحرای استرالیا به ستاره شناسان كمك كرد تا ˮاطلسی از جهانˮ را كه شامل یك میلیون كهكشان دور( كه قبلا كشف نشده بودند) را ایجاد كنند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، تعدادی از پژوهشگران " سازمان پژوهش های علمی و صنعتی همسود"(CSIRO) حدود سه میلیون کهکشان را فقط در مدت ۳۰۰ ساعت نقشه برداری کردند.
تلسکوپ رادیویی "اسکاپ"(ASKAP) در حالیکه نخستین بررسی خویش را از کل آسمان جنوب انجام می داد، رکورد جدیدی ثبت نمود چون که موفق به انجام فرایندی در زمان کوتاه شد که با استفاده از نسل قبلی تلسکوپ ها انجامش یک دهه طول می کشیده است و این گروه از محققان هم از این تصاویر برای ایجاد "گوگل مپس" آسمان شب بهره برده اند.
آنچه این تلسکوپ را منحصر به فرد می کند، دید وسیع آن با استفاده از گیرنده های طراحی شده توسط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی همسود است که به آن امکان می دهد با جزئیات واضح تری نسبت به قبل، تصاویر پانوراما بگیرد.
"دیوید مک کانل"(David McConnell) ستاره شناسی که مطالعه آسمان جنوبی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی همسود در رصدخانه اخترشناسی رادیویی مورچیسون را رهبری کرد اظهار داشت: این پروژه واقعا یک تغییر دهنده بازی است. این تلسکوپ در مقایسه با سایر پروژه های بررسی رادیویی که به ده ها هزار تصویر نیاز دارند، فقط به ترکیب ۹۰۳ تصویر برای ترسیم کل آسمان جنوب نیاز داشت.
مک کانل اضافه کرد: این تلکسوپ حساسیت بیشتری نسبت به تلسکوپ های قبلی دارد و ازاین رو ما می توانیم اجرام بیشتری را نسبت به گذشته مشاهده نماییم.
"کارن اندروز"(Karen Andrews) وزیر صنعت، علم و فناوری استرالیا اظهار داشت که این پیشرفت نشان داده است که نجوم رادیویی آماده یک جهش بزرگ به جلو است. تلسکوپ رادیویی اسکاپ یک پیشرفت بزرگ در فناوری است که به دانشمندان در کشف فضای عمیق کمک بسیاری می کند.
داشتن یک تلسکوپ که می تواند آسمان را طی چند هفته یا چند ماه بررسی کند، به این مفهوم است که این روند می تواند بارها و در مدت زمان نسبتاً کوتاهی صورت گیرد و به ستاره شناسان اجازه می دهد تغییرات را به صورت منظم مشاهده و ردیابی کنند.
اندروز اظهار داشت: داده های جمع آوری شده در این بررسی به ستاره شناسان این امکان را می دهد تا از راه تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات بیشتری در مورد تشکیل ستاره و چگونگی تکامل کهکشان ها و سیاهچاله ها کسب کنند.
سخت افزار و نرم افزار سازمان پژوهش های علمی و صنعتی همسود که به صورت سفارشی ساخته شده است، ۱۳.۵ اگزابایت داده خام ساخته شده توسط تلسکوپ را پردازش کرده و نقشه آسمان را بوجود آورده است.
با این تلسکوپ ستاره شناسان قادر خواهند بود جمعیت بزرگی از کهکشان ها را به همان روشی که دانشمندان علوم اجتماعی از اطلاعات سرشماری ملی استفاده می نمایند، تجزیه و تحلیل کنند.
یافته های این مطالعه در مجله "Astronomical Society of Australia" منتشر گردید.
منبع:

1399/09/12
14:57:09
5.0 / 5
1292
تگهای خبر: پژوهش , دانش , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین