یك چهارم ارتش انگلیس تا سال 2030 رباتیك می شود

یك چهارم ارتش انگلیس تا سال 2030 رباتیك می شود یك مقام نظامی انگلستان در مصاحبه ای اظهار داشت كه تا سال ۲۰۳۰، یك چهارم ارتش این كشور را ربات ها تشكیل خواهند داد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، این مورد بر کسی پوشیده نیست که نیروی نظامی برخی از کشورها هم اکنون بر پهپادها و وسایل رباتیک دیگر مبتنی است اما انگلستان، برنامه جسورانه تری در اینباره دارد.
ژنرال "نیک کارتر"(Nick Carter)، فرمانده ارتش انگلیس در مصاحبه ای اظهار داشت که باور دارد تا سال ۲۰۳۰، یک چهارم ارتش انگلستان را ربات ها تشکیل دهند. وی تصریح کرد که اهداف محکمی در اینباره تعیین نمی کند اما شاید این ربات های خودکار بتوانند در نزدیکی خطوط مقدم جنگ خدمت کنند.
جای تعجب نیست اگر انگلستان به استفاده بیشتر از ربات ها روی بیاورد چونکه ربات ها می توانند جای خالی نیروهای آموزش دیده را پر کنند و با گسترش ارتش، وابستگی به سربازان انسان را کاهش دهند.
این که ربات ها چه نقشی را بر عهده خواهند گرفت، قطعی نیست. تابحال مخالفت سرسختانه ای با ربات های قاتل خودکار وجود داشته است که نیازی به مداخله انسان ندارند. پهپادها، به اپراتورهایی نیاز دارند که مستقیما آنها را کنترل می کنند. شاید پهپادها در بلندمدت به انسان های بیشتری هم نیاز داشته باشند.
اگر واقعا در ارتش انگلستان تجهیزات رباتیک وجود داشته باشند، امکان دارد به کامیون های باری و سایر ماشین های غیرمسلح محدود شوند. وجود این فناوری به انسان ها امکان می دهد تا بر مبارزه تمرکز کنند. در هر حال، تصور نبرد ربات با ربات امکان دارد بزودی محقق نشود.
منبع:

1399/08/20
12:32:16
5.0 / 5
1238
تگهای خبر: آموزش , اپراتور , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین