سلول های تی بهبود یافتگان كووید-۱۹ می توانند از افراد صدمه پذیر محافظت كنند

سلول های تی بهبود یافتگان كووید-۱۹ می توانند از افراد صدمه پذیر محافظت كنند به گزارش فیكس سرور پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود دریافتند كه سلول های تی بیماران بهبود یافته كووید-۱۹ می تواند به محافظت از افرادی كه بدن ضعیف و صدمه پذیری دارند، كمك نماید.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان داده است سلول های تی بیمارانی که از کووید-۱۹ نجات یافته اند، می تواند پروتئین هایی را که برای عملکرد کروناویروس ضروری هستند، در بدن افراد صدمه پذیر به صورت موثر هدف قرار دهد.
"مایکل کلر"(Michael Keller)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: ما در بررسی های خود دریافتیم که سلول های تی بیماران بهبود یافته کووید-۱۹ می توانند پروتئین های کروناویروس را هدف قرار دهند و ایمنی در مقابل ویروس را برای افراد صدمه پذیر فراهم آورد چونکه این سلول ها برای مقابله با بیماری آمادگی دارند.
نتایج این پژوهش نشان داده است که ایمنی درمانی با کمک سلول های تی برای هدف قرار دادن ویروس می تواند روش مناسبی برای محافظت از افرادی باشد که سیستم ایمنی بدن آنها به خاطر درمان سرطان یا پیوند ضعیف است.
"کاترین بولارد"(Catherine Bollard)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما می دانیم بیمارانی که به خاطر مبتلا شدن به بیماری پیش زمینه از نقص ایمنی رنج می برند، صدمه پذیری قابل توجهی نسبت به ویروس هایی مانند کروناویروس دارند.
بدن این بیماران نمی تواند ویروس را به تنهایی از بین ببرد و درمان را به تاخیر می اندازد یا از آن جلوگیری می کند. شاید این روش بتواند یک گزینه درمانی خوب برای محافظت از چنین افرادی و یا درمان آنها باشد؛ به خصوص این که شرایط خاص بدن آنها امکان دارد ایمنی یا تأثیر واکسن کروناویروس را از بین ببرد.
پژوهش های کنونی که در مورد واکسن کووید-۱۹ انجام می شوند، بر پروتئین های خاصی متمرکز هستند که در خوشه های کروناویروس وجود دارند. موفقیت سلول های تی در هدف قرار دادن پروتئین های غشای سلول می تواند راه جدیدی را پیش روی ابداع کنندگان واکسن قرار دهد تا روش های درمانی جدیدی برای محافظت در مقابل کروناویروس عرضه کنند.
این پژوهش، در مجله "Blood" به چاپ رسید.
منبع:

1399/08/07
23:58:57
5.0 / 5
1127
تگهای خبر: پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین