توافق ۵G هواوی چین در ایتالیا وتو شد

توافق ۵G هواوی چین در ایتالیا وتو شد فیكس سرور: ایتالیا از امضای قرارداد گروه مخابراتی فست وب با شركت هواوی چین برای تامین تجهیزات شبكه 5G جلوگیری كرد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، این تصمیم در نشست اواخر روز پنج شنبه گذشته هیات دولت ایتالیا گرفته شد و از رویکرد سخت گیرانه تر این کشور در قبال گروه چینی هواوی حکایت دارد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سفری که در سپتامبر به ایتالیا داشت، هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی این کشور توصیف کرده بود.

هواوی این اتهامات را قویا رد کرده و واحد ایتالیایی این شرکت برای هر گونه تفحص اعلام آمادگی کرده تا نشان دهد که فناوری اش مطمئن است.

با این حال منابع آگاه به رویترز اعلام کردند که دولت ایتالیا در نشست روز پنج شنبه خود از قدرت وتو برای جلوگیری از قرارداد فست وب که واحد ایتالیایی شرکت سوییس کام است، بهره برد تا مانع استفاده از تجهیزات شرکت هواوی در نسل پنجم شبکه موبایل این کشور شود.

دولت ایتالیا از فست وب خواست از تامین کنندگان دیگری استفاده نماید. فست وب هواوی را بعنوان تنها تامین کننده تجهیزات شبکه ۵G خود انتخاب نموده بود.

در حالی که بعضی از متحدان آمریکا نظیر انگلیس ممنوعیت استفاده از تجهیزات هواوی را در زیرساختهای مخابراتی آتی اعلام نموده اند اما ایتالیا تا حالا از انجام چنین کاری امتناع کرده بود اما منابع دولتی و صنعتی می گویند رم در قراردادهای ۵G رویکرد نزدیک به آمریکا را در پیش گرفته است.

دولت برای شرکتهایی که از تجهیزات ۵G هواوی در شبکه های نسل پنجم خود استفاده می نمایند، محدودیتهایی قائل شده است. تلکام ایتالیا که بزرگترین گروه مخابراتی این کشور است، در ژوییه هواوی را از دعوت به مناقصه تامین تجهیزات ۵G حذف نمود.

شرکتهایی مخابراتی در ایتالیا در قراردادهایشان با هواوی بندی را قید کرده اند تا در صورت الزامات سنگین دولت در قبال موافقت با توافقشان، از قرارداد با این شرکت چینی کنار بکشند.

بر اساس گزارش رویترز، سازمان پست و مخابرات سوئد هم هفته گذشته استفاده از محصولات ساخت شرکتهای هواوی و ZTE چین برای شرکتهایی که در مناقصه امواج هوایی ۵G شرکت می کنند را ممنوع اعلام نمود. این سازمان اعلام نمود شرایط صدور مجوز بدنبال ارزیابیهایی که توسط نیروهای مسلح و سرویس امنیت سوئد انجام گرفته، تعیین شده اند.
1399/08/06
12:24:12
5.0 / 5
1534
تگهای خبر: سرویس , صنعت , فناوری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین