فریب تبلیغات اینترنت رایگان را نخورید

فریب تبلیغات اینترنت رایگان را نخورید فیكس سرور: باتوجه به اینترنت رایگان آموزش مجازی دانشگاه ها و بسته های اینترنتی كه برای معلمان و اساتید در نظر گرفته شده، كلاهبرداران افراد را برای ورود به درگاه های جعلی همچون فیشینگ تشویق می كنند تا بتوانند اطلاعات را سرقت و مبادرت به برداشت غیرمجاز از حساب آنها كنند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به سبب گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی، دسترسی دانشجویان به اینترنت اعلام گردید و اینکه مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، بنا بر این دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در امتداد رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داد.
مدتی پیش محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - اعلام کرد اینترنت «رایگان» برای همه دانشجویان کشور، در هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها فعال شده و ‏مشاهده فهرست سامانه های فعلی مشمول طرح و همین طور ثبت نام سامانه های جدید توسط دانشگاه ها بوسیله سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است. همین طور برای معلمان و اساتید دانشگاه، بسته های رایگان اینترنت در نظر گرفته شده است.
ارائه بسته رایگان اینترنت ویژه معلمان و اساتید دانشگاهی، نیازمند درخواست و ثبت نام از طرف آنهاست و متقاضیان آگاه باشند فقط جهت ثبت نام به آدرس های اصلی اعلام شده از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مراجعه کنند. بدین جهت پلیس فتا هشدار داده است که باتوجه به اعلام رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص "ارائه بسته رایگان اینترنت"، متقاضیان مراقب کلاهبرداران باشند.
سرقت اطلاعات از مهم ترین اهداف مجرمان سایبری و یکی از شگردهای جمع آوری اطلاعات کاربران، سایت های فیشینگ است. رصد فضای مجازی سایت هایی جعلی را نشان میدهد که برای ارائه خدمات به کاربران، اطلاعات حساب افراد را جمع آوری و از این اطلاعات سوءاستفاده کرده یا آنرا در اختیار دیگران قرار می دهند.
افراد داوطلب نباید به آدرس هایی که در چارچوب تبلیغات مختلف در شبکه های اجتماعی و پیام هایی که از طرف افراد ناشناس در این رابطه ارسال می شود، توجه نمایند. مجرمان سایبری به آسانی با عناوین مختلف شهروندان را برای ورود به درگاه های جعلی تشویق می کنند و بیشتر این لینک ها ضمن هدایت افراد متقاضی به صفحات فیشینگ، با دریافت اطلاعات کارت بانکی طعمه های خود، مبادرت به برداشت غیرمجاز از حساب آنها می کنند.
منبع:

1399/07/22
13:03:26
5.0 / 5
1497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین