توصیه وزیر ارتباطات به كاربران

رمز عبور خود را عوض كنید

رمز عبور خود را عوض كنید فیكس سرور: پس از خبر هك شدن چندین میلیون حساب اینستاگرامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از كاربران این شبكه اجتماعی خواست جهت حفظ حریم خصوصی و در راستای اقدامات پیش گیرانه، رمز عبور خود را عوض كنند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، در روزهای اخیر اخباری مبنی بر دسترسی هكرهای اینترنتی به صفحات شخصی اینستاگرام هنرمندان و اشخاص بسیاری به گوش رسید و بر اساس این اخبار، تعداد زیادی از عكس های كاملا خصوصی و شخصی كاربران در صفحات مجازی منتشر شد.
این موضوع می تواند تهدیدی برای اطلاعات شخصی و حریم خصوصی میلیون ها كاربر به شمار آید. به دنبال این حملات سایبری بود كه اینستاگرام اعلام كرد كه تعدادی از هكرها با استفاده از باگ موجود در اپلیكیشن اینستاگرام به شماره تماس و آدرس ایمیل های شخصی هنرمندان دسترسی یافته اند. این شركت خیلی زود اقدام به بررسی و اصلاح این باگ كرد اما پیش از این اقدام، هكرها تمامی اطلاعات و عكس های شخصی هنرمندان را در فضای مجازی منتشر كرده بودند.
اینستاگرام در بیانیه ای درباره این باگ هشدار داد كه صفحات شخصی فعال با تعداد فالوورهای (دنبال كنندگان) بالا بیشتر مورد حمله قرار گرفته اند اما هم اكنون مردم بسیاری در سراسر جهان به دنبال آن هستند كه بدانند آیا اطلاعات و تصاویرشان در فضای مجازی منتشر شده است یا خیر.
هكرها تا این لحظه به ازای دسترسی به هر كدام از این اطلاعات حداقل حدود ۵۰۰ دلار كسب كرده اند. برآورد شده است كه آنها در هر ساعت می توانند به حساب های كاربری یك میلیون كاربر دسترسی پیدا كنند. تا زمانیكه اینستاگرام اقدام به رفع این عیب نكرده بود، شش میلیون حساب كاربری هك شد.
مایك كریگر – یكی از موسسان اینستاگرام – در این بیانیه اظهار كرده است: ما كاربران را ترغیب می كنیم كه نسبت به هرگونه فعالیت مشكوك در حساب های كاربری خود هوشیار باشند و به پیام ها، تماس ها و ایمیل های افراد ناشناس پاسخ ندهند. همچنین از كاربران درخواست می كنیم در صورت مشاهده هرگونه مساله مشكوك، آن را سریعا به ما از طریق ابزارهای " Report a Problem " و سپس 'Spam or Abuse' گزارش دهند.
در همین راستا محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در صفحه اینستاگرام خود به این خبر واكنش نشان داد و نوشت: امروز خبری به دستم رسید كه كلمه عبور میلیون ها اكانت اینستاگرام از طریق هك سرورهای آن افشا شده است. برای حفظ حریم خصوصی كاربران ایرانی، توصیه می كنم سریعا نسبت به تغییر كلمه عبور خود اقدام كنید.
او البته این موضوع را در تایید خبر هك اكانت های اینستاگرام مطرح نكرده و در این راستا اظهار كرده است: صحت خبر را تائید نمی كنم اما در هر حال اقدام پیشگیرانه عقلانی است.جهرمی همچنین با تاكید بر لزوم توجه به ارتقای امنیت و حفظ حریم خصوصی بیان كرد: زمانی كه شركت های بزرگ دنیا در برابر هك نفوذپذیر هستند، خودایمن پنداری فرضیه ای اشتباه است. شركت های ایرانی بایستی توجه ویژه ای به ارتقاء امنیت و حفظ حریم خصوصی كاربران خود داشته باشند.

 

1396/06/12
21:49:31
5.0 / 5
6304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین