تلاش حوزه پدافند سایبری برای تسهیل اعطای مجوز به دانش بنیان ها

تلاش حوزه پدافند سایبری برای تسهیل اعطای مجوز به دانش بنیان ها به گزارش فیكس سرور جانشین قرارگاه پدافند سایبری با اشاره به اینكه در سال های گذشته در بعضی از زمینه های پدافند سایبری ما نیاز كشور را از خارج تامین می كردیم، اظهار داشت: اهتمام می كنیم پراكندگی هایی كه در كشور در عرصه اعطای مجوز و تایید محصولات این حوزه وجود دارد را به حداقل برسانیم تا شركت ها بتوانند با امیدواری هر چه بیشتر وارد این عرصه شوند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، محمدرضا فرجی پور امروز در رویداد دو روزه مجازی نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات با اعلان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور از گذشته برنامه های مشخصی برای حمایت معنوی از شرکت های دانش بنیان و فناوری کشور به خصوص در حوزه امنیت و پدافند سایبری اجرایی کرده است، اضافه کرد: در ۷ سال پیش در بعضی از زمینه ها و محصولات کلیدی در حوزه پدافند سایبری دست کشور از این خدمات خالی بود، اما الان شرایط فرق کرده و شرکت های دانش بنیان جهادگونه دراین زمینه حرکت کرده و حرکت آنها رو به جلو بوده است.
وی با اعلان اینکه شرکت ها و سازمان های حاکمیتی اقدامات خوبی دراین زمینه اجرایی کرده اند، افزود: در این چند سال صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با شرایطی که کشور با آن مواجه می باشد، اهتمام کردند از شرکت ها حمایت کنند، حضور و ثبات قدم در این حوزه نیاز به روحیه جهادگونه دارد.
فرجی پور با اعلان اینکه در سال های گذشته یک محصول راهبردی سامانه سرپرستی و گردآوری داده یا اسکادا در کشور وجود نداشت، تصریح کرد: ولی امروز ۷ شرکت دانش بنیان اعلام نمودند که این محصول راهبردی را تولید کردند و می توان از آن در زیرساخت های اساسی کشور بهره برد.
جانشین قرارگاه پدافند سایبری اشاره کرد: هم اکنون نمونه هایی از این محصولات نصب و به کار گرفته شده و با حداقل عیوب در حال خدمت رسانی است، حوزه امنیت و پدافند سایبری حوزه ای نیست که بازار گسترده داخلی و جهانی داشته باشد، اما نگاه به نمایشگاه صنایع بومی در این عرصه نشان میدهد که این شرکت ها شاهد رشد خوبی در بازار داخلی و خارجی بوده اند.
وی یادآورشد: سازمان های حاکمیتی پدافند غیرعامل، افتا و سایر سازمان ها باید تلاش کنند علاوه بر پشتیبانی از سایر حوزه ها از شرکت های حوزه امنیت پدافند نیز حمایت کنند، ما اهتمام می نماییم در حد امکانات خود حمایت نماییم و بوسیله اعمال حاکمیت های لازم زیر ساخت های اساسی کشور را متقاعد نماییم که بجای روی آوردن به خدمات خارجی از خدمات تولید داخل استفاده کنند.
جانشین قرارگاه پدافند سایبری اضافه کرد: ما کوشیدیم پراکندگی هایی که در کشور در عرصه اعطای مجوز و تایید محصولاتشان بوده را به حداقل برسانیم تا شرکت ها بتوانند با امیدواری هر چه بیشتر وارد این عرصه شوند.
منبع:

1399/06/18
10:05:00
5.0 / 5
1901
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین