چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف كنیم؟

چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف كنیم؟ فیكس سرور: درصورتی كه تلفن همراه شما توسط بدافزاری مورد حمله قرار گرفت، لازم است ابتدا این برنامه را شناسایی و از گوشی خود حذف كنید و آنگاه یك برنامه امنیتی را دانلود كنید تا در مقابل برنامه های مخرب از گوشی شما محافظت كند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، کم توجهی کاربران در به روزرسانی آنتی ویروس و سیستم عامل موجب آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها می شود که از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده را به دنبال دارد. قربانیان فضای مجازی با بی توجهی بوسیله باز کردن پیوست ایمیل های اسپم یا لینک های درون آنها، باز کردن فایل های دانلود شده آلوده از سایت های نامعتبر یا کلیک روی لینک های مخرب، بوسیله توزیع تبلیغات آلوده، آلودگی بوسیله هک و نفوذ به سیستم ها؛ به خصوص سیستم هایی که لطمه پذیری آنها وصله نشده است، مورد سو استفاده قرار می گیرند.
بعد از اطمینان از اینکه تلفن شما توسط بدافزار مورد حمله قرار گرفته است، دکمه پاور را پایین نگه دارید و تلفن را کاملاً خاموش کنید. ممکنست این کار جلوی خسارت بدافزارها را نگیرد، اما می تواند جلوی کوشش های مخرب برای دسترسی به شبکه های مجاور را متوقف نماید.
خاموش کردن همین طور به شما فرصت می دهد تا فکر کنید و تحقیق کنید. آیا برنامه آلوده خاصی را که بدافزار را به دستگاه شما وارد کرده است می دانید؟ آیا می دانید چه نوع نرم افزار دیگری ممکنست بدون رضایت شما بارگیری کند؟ اگر نتوانید برنامه را در ریشه مشکل پیدا کنید، نمی توانید آنرا حذف کنید. پلیس فتا هشدار می دهد که برنامه های ضدبدافزار می توانند به شناسایی مواردی که موجب ایجاد مشکلات شما می شوند کمک کنند و حتی ممکنست نرم افزارهای آلوده را برای شما حذف نمایند. این کار نیاز به بازگرداندن دسترسی مجدد تلفن به اینترنت دارد.
وقتی دستگاه خودرا مجدداً روشن می کنید و برای جدا کردن برنامه مشکل ساز، وارد برنامه می شوید، ابتدا به حالت ایمن بروید. این کار به محدود کردن خسارت هایی که برنامه آلوده می تواند انجام دهد کمک خواهدنمود. برای بیشتر دستگاه های اندروید، می توانید با نگه داشتن دکمه پاور برای چند ثانیه وقتی دستگاه روشن است، به حالت ایمن بروید، سپس روی گزینه Power off ضربه بزنید و نگه دارید.
این کار باید چند گزینه قدرت را ایجاد کند، همچون گزینه Reboot to safe mode. این حالت را انتخاب نموده و منتظر بمانید تا باردیگر تلفن خودرا راه اندازی کنید. اگر نمی توانید یک حالت امن پیدا کنید، بجای آن، حالت هواپیما را فعال کنید تا دستگاه شما از هر شبکه قطع شود. معمولاً می توانید آن گزینه را در بالای سایه اعلان های خود پیدا کنید.

به تنظیمات بروید و برنامه مخرب را پیدا کنید
سراغ تنظیمات دستگاه اندروید خود بروید. تا زمانی که بخشی به نام برنامه ها را مشاهده کنید، حرکت کنید. به دنبال فهرستی از تمام برنامه های فعلی خود باشید - برای یافتن فهرست کامل ممکنست لازم باشد مدیر برنامه را انتخاب کنید. هنگامی که در تنظیمات هستید، حرکت کنید تا برنامه آلوده را در مرکز مشکلات خود پیدا کنید.
بسادگی حذف را انتخاب کنید و دستگاه اندروید شما باید برنامه مورد نظر را حذف کند. همین طور ایده خوبی است که فهرست برنامه های خودرا مرور کنید و بارگیری های مشکوک دیگر را حذف کنید، اگر قبلاً به این فهرست نگاه نکرده اید، ممکنست از برخی موارد عجیب دستگاه شما روی آن تعجب کنید.
هر دستگاه اندرویدی، مخصوصاً یک دستگاه لطمه پذیر، مستحق حفاظت است. تعدادی برنامه امنیتی وجود دارد که می توانید برای محافظت از تلفن خود، اسکن ویروس ها و خلاص شدن از شر فایل های ناخواسته و هرگونه نرم افزار آلوده، استفاده کنید. هنگامی که برنامه حذف برنامه دستی را به صورت دستی تمام کردید، یک برنامه امنیتی را دانلود کنید تا به مراقبت از هرگونه مسائل آینده کمک نماید.
همین طور لازم است همیشه به اخطارهای احتمالی مرورگر و تجهیزات الکترونیکی خود توجه کرده و با دقت ویژه داشتن در به روزرسانی سیستم عامل و آنتی ویروس کامپیوتر و گوشی تلفن همراه، تجهیزات خودرا از ورود نفوذگران مصون بدارید. پشتیبان گیری از اطلاعات ذخیره شده به صورت دوره ای و نگهداری این اطلاعات پشتیبان در حافظه های جداگانه بهترین راه برای جلوگیری از بین رفتن آنها توسط بدافزارها و یا گرو گرفتن آنها از طرف باجافزارهاست.
منبع:

1399/05/23
11:51:30
5.0 / 5
2180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین