قطع بیشتر از ۳۱۹ هزار سیمكارت مزاحم

قطع بیشتر از ۳۱۹ هزار سیمكارت مزاحم به گزارش فیكس سرور آخرین آمار تعداد خطوط شخصی قطع شده به علت مزاحمت پیامكی، حاكی از مسدود شدن ۳۱۹ هزار و ۷۹۹ خط شخصی توسط رگولاتوری است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، برای پیشگیری از ارسال پیامک های تبلیغاتی، راه های مختلفی همچون استفاده از سامانه #۸۰۰* که برای ساماندهی پیامک های تبلیغاتی که از راه سامانه های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می شد، بوجود آمد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم سامانه ۱۹۵ را برای ساماندهی پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی ارسال می شدند، راه اندازی نمود.
مسدود کردن خطوط شخصی بعد از اینکه کسب وکارها با مسدود شدن سرشماره های پیامکی، به ارسال پیامک تبلیغاتی با خطوط شخصی اقدام نمودند، صورت گرفت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه ۱۹۵ را برای مقابله با پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی ارسال می شوند، راه اندازی کند.
از طرف دیگر، مسدود کردن سرشماره های شخصی بدون شکایت از سوی کاربران، از راه شناسایی رفتار سیمکارت هایی که تنها به ارسال پیامک های انبوه اقدام می کردند و استفاده های دیگری همچون تماس و پیامک نداشتند هم راه دیگری برای پیشگیری از ارسال پیامک های مزاحم با شماره های شخصی بود.
بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان مسدود کردن پیامک های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع شده به سبب مزاحمت پیامکی را اعلام می کند که طبق این آمار، تا امروز ۲۲ تیرماه سالجاری، ۳۱۹ هزار و ۷۹۹ خط شخصی به سبب مزاحمت پیامکی قطع شده است.
کاربران در صورت مواجهه با پیامک هایی که مبادرت به ارسال پیامک های تبلیغاتی با شماره شخصی می کنند، می توانند شماره مورد نظر را به سامانه ۱۹۵ ارسال کرده تا روند مسدود کردن سیمکارت های مزاحم را تسریع کنند.
قبل از این، پیمان قره داغی -مدیرکل دفتر پشتیبانی از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اظهار کرده بود: پیامک از راه سرشماره ها برای کسانی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را مسدود نکردند، قابل ارسال است اما اگر با ستاره ۸۰۰ مربع دریافت پیامک های تبلیغاتی قطع شده باشد، نباید از سرشماره ها پیامکی بیاید و اگر بیاید تخلف است. تخلفات مربوط به سرشماره ها هم قابلیت ارسال پیامک به ۱۹۵ دارد و هم مردم می توانند در سایت ir.۱۹۵ شکایتشان را ثبت کنند.1399/04/24
14:03:13
5.0 / 5
2227
تگهای خبر: ارتباطات , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین