بخشنامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار تایید شد

بخشنامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار تایید شد فیكس سرور: بخشنامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات به پییشنهاد كمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران و اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان نرم افزار ایران با همكاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان توسعه تجارت و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تهیه شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از فدراسیون فاوا، حمید زادبوم - رئیس سازمان توسعه تجارت ایران - اعلام نمود: بخشنامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور در جلسه روز گذشته شورای عالی صادرات مورد موافقت قرار گرفت و مقرر شد بمنظور تصویب در هیات وزیران، به دبیرخانه هیات دولت ارسال شود. در واقع، شورای عالی صادرات مقرر کرد بخشنامه صادرات نرم افزار مسیر خودرا برای تصویب در هیات وزیران طی نماید. این تایید است نه تصویب.
زادبوم اضافه کرد: تمامی مواردی که هیات دولت به دنبال تصویب آن است، از بخش های مختلف به دبیرخانه این هیات ارسال می شود و در دستور کار آنها قرار می گیرد. این بخشنامه نیز از مسیر شورای عالی صادرات با تایید معاون اول رئیس جمهور، به دبیرخانه هیات دولت ارسال می شود. دبیرخانه هیات دولت نیز بعنوان پیشنهاد شورای عالی صادرات، آنرا به هیات ارسال می کند.
بگفته او، تصویب نهایی این بخشنامه باید در هیات دولت صورت بگیرد تا بعنوان مصوبه هیات وزیران ابلاغ شود.
زادبوم عنوان کرد: چنانچه بخشنامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور مورد موافقت شورای عالی صادرات قرار نمی گرفت، مسیر تصویب آن در همین مرحله مسدود می شد.
بر طبق این گزارش، شورای عالی صادرات، در دوم تیرماه ۹۹ به بررسی بخشنامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور پرداخت. این بخشنامه به پییشنهاد کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان توسعه تجارت و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تهیه شده است.
بخشنامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور در امتداد قانونمندتر شدن صادرات فناوری اطلاعات و پشتیبانی از صادرکنندگان این حوزه در خردادماه سال قبل در کمیته کارشناسی شورای عالی صادرات در محل سازمان توسعه تجارت به تصویب رسید و مقرر است، فردا در شورای عالی صادرات بررسی شود.
بخشنامه مذکور دارای ۱۵ ماده است. بعضی از این ماد، وظایفی را بر عهده متولیان تجاری، اقتصادی و فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور می گذارد. برمبنای مواد بخشنامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران همچون نهادهایی هستند که در امتداد تحقق اهداف این بخشنامه وظایفی را عهده دار خواهند شد.
همین طور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بانک مرکزی، وزارت امور خارجه، سازمان تامین اجتماعی، صندوق ضمانت صادرات ایران و صندوق های غیردولتی توسعه صادرات به همراه شرکت های بیمه ایرانی و صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی، وزارت امور اقتصاد و دارایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه از دیگر نهادهایی هستند که برمبنای بخشنامه مذکور موظف به همکاری در جهت اهداف آن هستند.
منبع:

1399/04/04
22:22:40
5.0 / 5
2392
تگهای خبر: ارتباطات , پژوهش , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین