برنامه برای فروش گوشیهای قسطی با امكانات اپراتورها

برنامه برای فروش گوشیهای قسطی با امكانات اپراتورها به گزارش فیكس سرور معاون وزیر ارتباطات، با اشاره به برنامه برای افزایش گوشیهای داخلی كه از سیستم عامل متناسب سازی شده استفاده می نمایند، اظهار داشت: اگر شما از یك اپراتور، سیمكارت بگیرید، می توانید گوشی را با قیمت پایین تری دریافت كنید و پول گوشی از قبوضتان كم می شود، چون كاربرد اصلی این گوشی برای كسانی است كه امكان استفاده از ابزارهای هوشمند خارجی را ندارند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن خدمات و ابزارهای گوناگون، یکی از مواردی که ذهن مسؤولان و کارشناسان حوزه را درگیر می کند، تولید محصولات مشابه، بومی سازی ابزار و عرضه ی خدمات با هدف رفع نیازهای شخصی است. کما این که این اتفاق با ایجاد سایت های خرید و فروش آنلاین، تاکسی های اینترنتی، نقشه یاب و مانند این موارد همراه بوده است.
سال قبل اخباری در خصوص راه اندازی سیستم عامل بومی شنیده شد و اینکه یک درصد از نیازمندی های ما به سیستم عاملی نیاز دارد که نسبت به دو فاکتور امنیت و استقلال آن مطمئن باشیم؛ این که نفوذی به آن نباشد و تصمیم دیگری بر آن تاثیر نگذارد. این سیستم عامل آماده شده و می تواند روی گوشیهایی که در ایران تولید می شود، قرار گیرد.
پس از اعلام خبر طراحی سیستم عامل بومی موبایل و نصب آن روی گوشیهای داخلی بود که گفته شد یک گروه دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف برای مقابله با تحریم های گوگل سیستم عاملی طراحی را کرده اند که گوگل امکان حذف آنرا ندارد. همینطور اعلام گردید برای اطمینان بیشتر کاربران ایرانی، یک گوشی توسط جی ال ایکس تولید شده که این سیستم عامل را پشتیبانی می کند به جهت اینکه کاربران ایرانی بتوانند اپلیکیشن های مربوط به کسب وکارهای خویش را بدون نگرانی از تحریم های آمریکا، فعال کنند.
درباره لزوم تولید سیستم عامل بومی هم تاکید شده که تصور کنید یک روز بامداد متوجه شوید نرم افزار حمل و نقل عمومی، سفارش غذا، بانکداری و بسیاری خدمات دیگر ایرانی را که روی گوشی خود استفاده می کردید، دیگر روی گوشی شما نباشند و با دخالت کشوری دیگر حذف شده باشند. توسعه این سیستم عامل کمک می نماید در آن روز بی چاره نباشیم.

متناسب سازی سیستم عامل اندروید برای گوشیهای ایرانی
در این راستا امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات - با اشاره به استفاده از سیستم عامل ایرانی اظهار کرده است: چیزی تحت عنوان سیستم عامل ایرانی نداریم، بلکه یک سیستم عامل متناسب سازی شده و اوپن سورس (منبع باز) برای گوشیهای اندرویدی است که فقط برای گوشی ایرانی متناسب سازی شده، همچون این متناسب سازی ها این است که مثلا اگر گوشیهای ایرانی بخواهند از این سیستم عامل استفاده کنند، باید بین اپلیکیشن و سیستم عامل همخوانی وجود داشته باشد.
وی درباره استفاده از سیستم عامل ایرانی در گوشیهای ایرانی بیان نمود: اندروید یک سیستم عامل اوپن سورس است و هر شرکت تولیدکننده گوشی وقتی از این سیستم عامل استفاده می نماید، یک سری متناسب سازی برای خودش انجام می دهد. ما هم برای کار خودمان روی اوپن سورس متناسب سازی هایی انجام می دهیم به جهت اینکه گوشیهای ایرانی که تولید می شوند با برخورداری از اپلیکیشن های پرکاربر ایرانی، بتوانند از آن استفاده کنند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان نمود: یک سری از گوشیها الان دارند از این سیستم عامل بومی سازی استفاده می نمایند اما تعدادش کم است. در افتتاحات سال جاری برنامه داریم که تعداد این گوشیها را زیاد نماییم. الان هم وجود دارد اما تعداد این گوشیها کم است. مهم ترین علتش این است که سازوکار مالی مناسبی وجود نداشته که به دنبال آن هستیم.
ناظمی با اشاره به استفاده از ظرفیت اپراتورها برای فروش گوشیهای ایرانی اظهار داشت: بدین ترتیب اگر شما از یک اپراتور، سیم کارتی را بگیرید، می توانید گوشی را با قیمت پایین تری دریافت کنید و پول گوشی از قبوضتان کم می شود. این مورد سبب می شود بازار تحریک شود که بتواند از این گوشی استفاده نماید. چون کاربرد اصلی این گوشی برای کسانی است که امکان استفاده از ابزارهای هوشمند خارجی را ندارند.1399/03/13
13:44:30
5.0 / 5
2290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین