تزریق دارویی كه از آلودگی به اچ آی وی جلوگیری می كند

تزریق دارویی كه از آلودگی به اچ آی وی جلوگیری می كند به گزارش فیكس سرور در مطالعه ای كه به تازگی ˮبرنامه مشترك ملل متحد در زمینه ایدزˮ(UNAIDS) همراه با شركت داروسازی ˮویوهلثكرˮ(ViiV Healthcare) و ˮشبكه آزمایشات جلوگیری از اچ آی ویˮ(HPTN) انجام داده است اظهار كرده اند تزریق هر دو ماه یكبار دارویی خاص می تواند از آلودگی به ویروس اچ.آی. وی جلوگیری كند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا وبه نقل از گیزمگ، محققان در مطالعه اخیرشان دریافته اند تزریق دارویی خاص نسبت به داروهای خوراکی که برای پیشگیری از مبتلا شدن به آلودگی ویروس اچ.آی. وی تجویز می شود، موثرتر هستند. آزمایش آزمایشی فاز ۲b / ۳ در مقیاس بزرگ محققان اثربخشی یک داروی جدید را که برای پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس اچ.آی. وی طراحی شده است، نشان داده است. تجزیه و تحلیل موقت دارو از آن حکایت می کند که تزرق هر دو ماه یکبار(هر هشت هفته) یک داروی خاص در بدن بیماران محافظت بیشتری از آنها در مقابل مبتلا شدن به آلودگی اچ.آی. وی نسبت به هر داروی دیگری که هم اکنون موجود است، می کند.
"میرون کوهن"(Myron Cohen) از دانشگاه کارولینای شمالی در چَپـِل هیل(University of North Carolina at Chapel Hill) اظهار داشت: هر ساله حدود ۱.۷ میلیون نفر به ویروس اچ.آوی. وی مبتلا می شوند. برای پایین آوردن این تعداد، ما اعتقاد داریم که علاوه بر قرص های خوراکی که روزانه می بایست مصرف شوند، گزینه های بیشتری برای پیشگیری هم لازم است.
شبکه آزمایشات جلوگیری از اچ.آی. وی(HPTN) که رهبری این مطالعه را برعهده دارد، این آزمایش را "شبکه آزمایشات جلوگیری از اچ آی وی۰۸۳"(HPTN ۰۸۳) نامیده است.
انجام این آزمایش بر روی افراد در انتهای سال ۲۰۱۶ شروع شد و محققان آزمایش را به منظور بررسی ایمنی و کارآیی داروی تزریقی جدید به نام "کابوتگراویر"(cabotegravir) در طولانی مدت به جای درمان فعلی و استاندارد مراقبت از جلوگیری از اچ.آی. وی که یک درمان ترکیبی ضد ویروسی و مصرف داروهای خوراکی مانند تنوفوویر و امتریسیتابین است، انجام دادند.
محققان ۴۶۰۰ فرد را که در این آزمایش شرکت کرده بودند و در معرض خطر مبتلا شدن به عفونت اچ.آی. وی قرار داشتند را مورد بررسی قرار دادند که این شرکت کنندگان از هفت کشور انتخاب شده بودند.
به یک گروه از افراد کابوتگراویر هر هشت هفته تزریق می شد و افراد قرص های پلاسیبو هم روزانه مصرف می کردند. گروه دیگر هر ۸ هفته داروهای پلاسیبو به آنها تزریق می شد و روزانه هم قرص های تنوفوویر و امتریسیتابین مصرف می کردند.
برنامه اولیه اجرای درمان به مدت سه سال بود، با این وجود به علت همه گیری بیماری کووید-۱۹ در جهان، آزمایشات کمی به تعویق افتاد. بنابر گزارش ها یک چهارم مکان هایی که در آنها آزمایش انجام می شد، تعطیل شدند.
در اوایل ماه مه، یک هیئت نظارت بر داده های مستقل و امنیت(DSMB) تجزیه و تحلیل موقت از داده های جمع آوری شده تا مارس ۲۰۲۰ را انجام دادند. این هیئت نتیجه گیری کرد که داده های اولیه از آن حکایت می کند که کابوتگراویر به همان اندازه مصرف روزانه تنوفوویر و امتریسیتابین امن و به صورت بالقوه بسیار بیشتر اثرگذار است.
باآنکه داده ها مورد بازنگری قرار نگرفته یا منتشر نشده است، اما این نتایج اولیه تصویری امیدوار کننده از موفقیت کابوتگراویر را نشان داده است. این مطالعه نشان داده است که تزریق دو ماه در بین کابوتگراویر ۶۹ درصد نسبت به درمان های استاندارد مراقبت فعلی در پیشگیری از آلودگی به ویروس اچ.آی. وی موثر است.
"رافائل لاندوویتز"(Raphael Landovitz) یکی از محققان شبکه آزمایشات جلوگیری از اچ.آی. وی اظهار داشت: این مطالعه نشان داده است که تزریق طولانی مدت کابوتگراویر بسیار مؤثر است.1399/03/09
10:15:17
5.0 / 5
2488
تگهای خبر: دانش , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین