احتمال استفاده از مواد شیمیایی جدید زیست فعال بعنوان داروی ضد سرطان

احتمال استفاده از مواد شیمیایی جدید زیست فعال بعنوان داروی ضد سرطان فیكس سرور: پژوهشگران دانشگاه كانتربوری (UC) نیوزیلند در مطالعه اخیرشان اظهار كرده اند مواد شیمیایی زیست فعال جدیدی كشف كرده اند كه می توان از آنها بعنوان داروهای ضد سرطان استفاده نمود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، موجوداتی مانند گیاهان، باکتری ها و ارگانیسم های دریایی که در طبیعت یافت می شوند، نه فقط دارای ساختار سه بعدی بیشتری از مولکول های مصنوعی هستند، بلکه میزان اکسیژن و نیتروژن آنها نیز بیشتر است.
مواد شیمیایی با این خاصیت دارای پتانسیل زیادی جهت استفاده از آنها و تبدیلشان به داروهای جدید هستند.
دانشمندان دانشگاه کانتربوری (UC) طی این مطالعه راهی برای سنتز ترکیباتی با خاصیت های مشابه با ترکیبات طبیعی ایجاد کردند. آنها مواد شیمیایی جدید "زیست فعالی" (bioactive) را کشف کرده اند که می تواند زمینه ای برای درمان جدید سرطان ها و عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک باشد.
دانشمندان طی این مطالعه ساختارهای مولکولی را در یک ترکیب مصنوعی تکثیر کردند. سپس با غربالگری دانشمندان دریافتند بعضی از انها دارای زیست فعالی (bioactivity ) در رابطه با با درمان بیماری هایی مانند سرطان هستند.
بعنوان مثال، ترکیبات مشتق شده از کینین (quinine)، یک داروی ضد مالاریای مشهور، موجب مهار یک پروسه بیولوژیکی به نام "اتوفاژی" می شود که این روش بدن برای بازیافت اجزای سلولی است. با این وجود خود کینین این فعالیت را نشان نمی دهد.
دکتر "فولی" (Foley ) اظهار داشت: این استراتژی کلی برای ساختن ترکیبات شبه طبیعی می تواند به توسعه ترکیبات جدید آنتی بیوتیکی منجر شود. دستیابی به هر آنچه که می تواند یک گروه اصلی بیماری را درمان کند، یک دستاورد اعجاب انگیز است. در نهایت ما مجموعه ترکیبات را بمنظور گسترش مجموعه ترکیب در دسترس پژوهشگران نیوزیلند قرار دادیم و امیدواریم که این امر بتواند به شکستن سد مقاومت میکروبی و توسعه درمان های جدید برای دیگر بیماری ها مفید باشد. توجه به این نکته لازم است که این مولکول ها با دقت بالا طراحی شده اند تا ساختارهای شیمیایی مولکول های طبیعی را به شکل گسترده ای تقلید کنند، اما نباید از آنها بعنوان داروهای طبیعی استفاده نمود. ما توانسته ایم دقیقاً نحوه عملکرد ترکیبات جدید در سطح پروتئین ها و سلول ها را مشخص نماییم.1399/02/26
14:27:05
5.0 / 5
2545
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین