با تلاش دانشمندان امریكایی صورت می گیرد

توسعه ماسكی كه با شناسایی كروناویروس روشن می شود

توسعه ماسكی كه با شناسایی كروناویروس روشن می شود فیكس سرور: گروهی از دانشمندان موسسه ˮام.آی. تیˮ و دانشگاه ˮهارواردˮ در حال كار بر روی توسعه ماسكی هستند كه توانایی شناسایی ویروس ها همچون كروناویروس را داشته باشد و بعد از شناسایی روشن شود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، برمبنای اطلاعات موجود در موسسه "ویس دانشگاه هاروارد"، تیمی از دانشمندان دانشگاه هاروارد و موسسه ام.آی. تی در سال ۲۰۱۶ هنگام شیوع ویروس هایی مانند زیکا و ابولا ابزارهای تشخیصی را برای شناسایی این ویروس ها توسعه دادند، حال حالا با کمک آن ابزارها در حال توسعه ماسک صورت هستند که بتواند ویروس کرونا را شناسایی کند. بنابر گزارش ها آزمایش این ماسک طی هفته های آتی صورت خواهد گرفت.
حالا پژوهشگران در حال تطبیق آن ابزار بر روی ماسک هستند تا هنگامی که یک فرد مبتلا به کروناویروس نفس می کشد، عطسه و یا سرفه می کند، آن ماسک سیگنال فلورسنت از خود منتشر کند. پزشکان حتی ممکنست بتوانند از آن ماسک ها برای شناسایی بیمارانی که در اتاق انتظار منتظر هستند، بعنوان یک ابزار برای غربالگری مقدماتی افراد استفاده کنند.
حتی از آنها می توان در فرودگاه ها نیز بهره برد و اگر آزمایش این ماسک ها موفقیت آمیز باشد، می تواند خطاهای سایر روش های غربالگری مانند اندازه گیری دما را اصلاح کند.
بگفته دانشمندان در این وضعیت که با مشکلاتی مانند کمبود آزمایش های تشخیصی و تاخیر در اعلام نتایج آزمایش مواجه هستیم، به ابزارهای تشخیصی که به سرعت بیماران را شناسایی کنند، بسیار نیاز داریم.
ببر اساس اعلام "بیزینس اینسایدر"، پژوهشگران اظهار کرده اند که توسعه این ماسک در آزمایشگاه فعلا در مرحله مقدماتی است؛ اما نتایج تابحال امیدوارکننده بوده است. در چند هفته گذشته، پژوهشگران توانایی تشخیص حسگرها را بر روی نمونه های کروناویروس موجود در یک نمونه بزاق کوچک آزمایش کردند. با این وجود، توجه به این نکته مهمست که در سال ۲۰۱۸، سنسورهای این آزمایشگاه قادر به تشخیص ویروس سارس، سرخک، هپاتیت C، آنفلوآنزا، ویروس نیل غربی و دیگر ویروس ها بودند.
حسگرها از مواد ژنتیکی RNA و DNA ساخته شده اند که به ویروس ها متصل می شوند. این مواد ژنتیکی با روش خشک کردن انجمادی و با کمک دستگاهی به نام "لیوفیلیزر" (lyophilizer) که رطوبت آنها را جذب می کند، به درون پارچه وارد می شوند.
سنسورهای مذکور برای فعال شدن به رطوبت حاصل از ذرات تنفسی مانند بزاق یا مخاط و شناسایی توالی ژنتیکی ویروس نیاز دارند. با این وجود، سیگنال تشخیص با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، بنا بر این دانشمندان برای ایجاد نور فلورسنت از دستگاهی به نام "فلوریمتر" (fluorimeter ) استفاده می نمایند.
منبع:

1399/02/25
15:55:41
5.0 / 5
2455
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین