سرعت اینترنت هنوز به قبل كرونا نرسیده است

سرعت اینترنت هنوز به قبل كرونا نرسیده است فیكس سرور: بگفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با شیوع ویروس كرونا و افزایش مصرف اینترنت در كشور، میانگین سرعت اینترنت موبایل كه قبل از این حدود ۱۱ مگابیت برثانیه بود، به ۵ مگابیت برثانیه رسید و الان با اقداماتی كه انجام شده به حدود ۹مگابیت برثانیه رسیده كه هنوز هم به سرعت قبل نرسیده است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخص های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید. طبق آمار وبسایت Speedtest که شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند، در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، همینطور اینترنت موبایل ایران با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، همینطور در بخش اینترنت پهن باند ثابت هم ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود.
اما در ماه مارس، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۲.۷۲ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۹۷ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۹ از میان ۱۴۱ کشور رسانده، در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۱۰ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۵.۶۸ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۵۳ از میان ۱۷۶ کشور رسانده است.
در این راستا حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه در روزهای کرونا، مصرف اینترنت افزایش پیدا کرد، اضافه کرد: ما در ابتدای کرونا، ابتدا یک افت کیفیت شدید داشتیم. در حوزه موبایل میانگین سرعت اینترنت ما پیش از این حدود ۱۱ مگابیت برثانیه بود، در دوره کرونا در مواردی به پنج مگابیت برثانیه هم رسیدیم، به خصوص در شهرهای بزرگ که ترافیک بالا بود. با اقداماتی که انجام دادیم، سرعت را به حدود ۹ مگابیت برثانیه رساندیم که البته هنوز هم به قبل نرسیدیم.
وی افزود: یک بخشی از این اقدامات، احتیاج به تقویت شبکه داشت و بخشی هم بحث دسترسی از راه رادیو و باندهای فرکانسی بود. برای این کار یا باید تعداد BTSهایمان را دو برابر می کردیم، اما در کوتاه مدت امکان ندارد که ظرفیت BTS را چند برابر نماییم. همین الان هم در تهران برای BTS زدن مشکل داریم، چون هم مردم معارضند هم دریافت مجوزهای لازم دشوار می باشد. اما در نهایت با اقداماتی که انجام شد همچون اشتراک گذاری فرکانس توانستیم سرعت را بهبود دهیم و تا حدود قبل برسانیم.
فلاح جوشقانی با اشاره به افت کیفیت در حوزه اینترنت ثابت، اظهار نمود: به علت افزایش ظرفیت و به خصوص به جهت اینکه بتوانیم بار شبکه موبایل را هم کم نماییم، عرضه بسته های مجانی هم سبب شد ترافیک بیشتر شود و افت کیفیت به وجود آمد. با اقداماتی همچون افزایش ظرفیت انتقال در شبکه و کمک مخابرات در مراکز مختلف که تراکم ترافیکی بود، ظرفیت ها افزایش یافت و الان حوزه فیکس هم به پیش از شرایط قبلی رسیده است. زمانی میانگین سرعت هشت مگابیت برثانیه بود و الان به حدود هفت رسیده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور تصریح کرد: چنین مواردی بطور قطع در رتبه ما در میان الملل تأثیر داشته و رتبه ما را در دنیا پایین آورده است. با اقداماتی که انجام گرفته هم امکان دارد به پیش از شرایط کرونا نرسیم اما به چیزی که بوده بیشتر نزدیک خواهد شد.
منبع:

1399/02/21
23:27:38
5.0 / 5
2842
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین