در دانشگاه اوترخت انجام شد

كشف یك آنتی بادی كه سد راه كروناویروس می شود

كشف یك آنتی بادی كه سد راه كروناویروس می شود به گزارش فیكس سرور پژوهشگران ˮدانشگاه اوترختˮ(Utrecht University) هلند در مطالعه اخیرشان اظهار كرده اند یك پادتن یا آنتی بادی بنام كشف كرده اند كه می تواند از عفونی شدن سلول های كشت شده، توسط كروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ جلوگیری كند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، محققان دانشگاه اوترخت، "مرکز پزشکی اراسموس"(Erasmus Medical Center) و شرکت زیست فناوری "هاربر بایومد"(Harbour BioMed) از کشف یک آنتی بادی بنام 47D11 که سبب پیشگیری از عفونت سلول های کشت شده، توسط کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ می شود خبر دادند.
کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲(SARS-CoV-۲) یک آر. ان. ای ویروس تک رشته ای سو مثبت و عامل بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ یا کووید-۱۹ (۱۹-COVID) است. این یافته ها گامی مثبت در جهت تولید یک آنتی بادی کاملاً انسانی برای درمان یا پیشگیری از بیماری تنفسی کووید-۱۹ است.
"برند جان بوش"(Berend-Jan Bosch) استادیار و رهبر این مطالعه از دانشگاه اوترخت اظهار داشت: این مطالعه برپایه تحقیق های تیم ما در گذشته بر روی آنتی بادی هایی که کروناویروس در رابطه با نشانگان حاد تنفسی(Severe acute respiratory syndrome-related coronavirus) یا به اختصار (SARSr-CoV) که در سال ۲۰۰۲/۲۰۰۳ شیوع پیدا کرد را مورد هدف قرار می داد، انجام شده است.
با استفاده از این مجموعه از آنتی بادی های کروناویروس در رابطه با نشانگان حاد تنفسی، ما آنتی بادی را شناسایی کردیم که عفونت کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ را در سلول های کشت شده خنثی می کند. چنین آنتی بادی خنثی کننده قابلیت نابودی ویروس یا محافظت از یک فرد آلوده نشده در معرض ویروس را دارد.
عملکرد این آنتی بادی به این صورت است که به ناحیه ای متصل می شود که از عفونت سلول های کشت شده هم در کروناویروس در رابطه با نشانگان حاد تنفسی و هم در کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ محافظت می کند که این مورد توانایی این آنتی بادی در خنثی کردن هر دو ویروس را نشان داده است. این خصوصیت خنثی کننده متقابل آنتی بادی هیجان انگیز است و نشان داده است که این آنتی بادی امکان دارد بتواند در کاهش عفونت ناشی از بیماری کووید-۱۹ موثر باشد.
دکتر "فرانک گروسولد"(Frank Grosveld) یکی ازپژوهشگران این مطالعه از مرکز پزشکی اراسموس اظهار داشت: این کشف یک پایه قوی برای انجام تحقیقات آینده است و می تواند شروعی خوب برای توسعه درمانی برای بیماری کووید-۱۹ باشد.
دکتر "جینگسونگ وانگ"(Jingsong Wang) بنیانگذار، رئیس و مدیر اجرایی هاربر بایومد، اظهار داشت: تحقیق ما مطالعه ای مقدماتی بوده و برای ارزیابی اینکه آیا این آنتی بادی می تواند از شدت بیماری در انسان بکاهد و از آنها محافظت کند یا خیر تحقیقات بیشتری لازم است. ما امیدواریم با کمک سایر پژوهشگران این آنتی بادی را پیشرفته تر سازیم چونکه ما معتقدیم فناوری ما می تواند کمک بزرگی به سلامت عمومی کند.1399/02/16
14:01:33
5.0 / 5
2522
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین