تشخیص باكتری های مضر خون تنها با یك دستگاه

تشخیص باكتری های مضر خون تنها با یك دستگاه فیكس سرور: پژوهشگران ˮدانشگاه راتگرز ˮ در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه دستگاهی كوچك شده اند كه توسط آن می توانند باكتری های مضر خون را به راحتی شناسایی كنند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلوریست، باكتری های مقاوم در مقابل دارو یكی از نگرانی های پزشكان به شمار می روند و سالانه افراد بسیاری بنابراین جان خویش را از دست می دهند و اگر هیچ اقدامی صورت نگیرد، امكان دارد این مورد تا سال ۲۰۵۰ منجر به مرگ ۱۰ میلیون نفر در سال شود.
مهندسان دانشگاه راتگرز برای شناسایی سریع باكتری های مضر در خون یك دستگاه كوچك، ارزان و كاربردی طراحی نموده اند.
جالب اینجاست كه این دستگاه به متخصصان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا علت عفونت های احتمالی كشنده را شناسایی كرده و با تجویز داروهای مناسب با آنها مبارزه كنند.
این دستگاه جدید باكتری های مضر را از مایعات بدن به سرعت جدا كرده، بازیابی و بررسی می كند. سپس ذرات و باكتری ها را فیلتر می كند. این وسیله دارای ذرات مغناطیسی است تا بتواند به صورت مؤثر باكتری های موثر را به دام بیاندازد.
مهندسان از دینامیك سیالات محاسباتی، فناوری توموگرافی سه بعدی (۳D) و یادگیری ماشین استفاده كردند و آزمایش را در یك فضای كوچك سه بعدی با سرعت جریان مختلف بررسی نموده و انجام دادند.
مهندسین حالا مشغول توسعه و افزودن چند مورد دیگر به دستگاه هستند و قصد دارند چندین دستگاه را روی یك تراشه كوچك اضافه كنند تا عملكرد آن بسیار بهتر از پیش شود.
منبع:

1399/01/07
12:31:57
5.0 / 5
3629
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین