برنامه های آینده ناسا تحت تاثیر كروناویروس

برنامه های آینده ناسا تحت تاثیر كروناویروس فیكس سرور: ناسا باتوجه به شیوع كروناویروس در جهان، تغییراتی را در برنامه ها و پروژه های آینده خود اعلام نموده است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ردیت، "جیم برایدنستاین" (Jim Bridenstine)، مسئول كنونی ناسا، در صحبت های جدید خود به توضیح برنامه هایی پرداخت كه با هدف به روزرسانی این آژانس فضایی در مقابله با كروناویروس صورت می گیرند. ناسا در هفته ای كه گذشت، با تغییر برنامه ها و شرایط كار در پروژه های خود، واكنش هایی را نسبت به شیوع این ویروس نشان داد. "برایدنستاین" در صحبت های خود، شرایط كنونی هر یك از پروژه ها را به صورت خلاصه توضیح داد.
بگفته "برایدنستاین"، كار بر روی چند ماموریت كه مهم به نظر می رسند، ادامه خواهد داشت و پروژه هایی كه امكان دوركاری در آنها وجود دارد، ازراه دور انجام خواهند شد. پروژه هایی مانند "كامرشیال كرو" (Commercial Crew) كه برای بازگرداندن توانایی های پرواز انسان به فضا بواسطه شركای خصوصی برنامه ریزی می شوند، از این گروه پروژه ها هستند.
شركت های "بوئینگ" (Boeing) و "اسپیس ایكس" (SpaceX)، شركای ناسا در این پروژه هستند. بگفته ناسا، این پروژه به رغم نیاز به شركت انسان در عملیات اجرایی ادامه دارد؛ برای اینكه این پروژه، عنصر مهمی را برای دستیابی به عملكرد ایمن در ایستگاه فضایی بین المللی فراهم می آورد. اسپیس ایكس و ناسا پیش تر اعلام نمودند كه اولین ماموریت سرنشین دار كپسول "دراگون" (Dragon) برای پرتاب آن به ایستگاه فضایی بین المللی، در اواخر ماه مه صورت خواهد گرفت.
ناسا برای تامین تجهیزات و ایمنی سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی، ماموریت های تجاری خودرا كه برای تامین تجهیزات مورد نیاز صورت می گیرند، ادامه خواهد داد. بهمین منظور، ناسا می خواهد "مركز فضایی جانسون" (JSC) را باز نگه دارد تا كارمندان كنترل پرواز این مركز به كار خود ادامه دهند. ناسا برای تضمین سلامت كارمندان خود، اقدامات بیشتری صورت خواهد داد.
كار روی پروژه "تلسكوپ جیمز وب" (James Webb Telescope) در كالیفرنیا، موقتا به حالت تعلیق درمی آید و آزمایش های مربوط به آماده سازی و پرتاب آن، برای آینده برنامه ریزی می شوند. آماده سازی پروژه "مارس 2020" (Mars 2020) كه با پرتاب وسایل نقلیه اكتشافی همچون مریخ نورد "استقامت" (Perseverance) و "هلیكوپتر مارس" (Mars Helicopter) هم راه است نیز ادامه خواهد یافت.
بررسی مجازی هواپیمای آزمایشی موسوم به "ایكس- 59" (X-59) كه توسط شركت "لاكهید مارتین" (Lockheed Martin) برای ناسا ابداع شده نیز ادامه خواهد یافت. "مركز تحقیقات ایمز" (ARC) در كالیفرنیا نیز به كارهای خود ادامه می دهد تا امنیت فناوری اطلاعات و ادامه عملیات ابرمحاسباتی ناسا را تضمین كند.
پشتیبانی از ماموریت های مربوط به فضاپیماها و آموزش فضانوردان نیز ادامه خواهند یافت، اما اصول مهم برای پیش گیری از بیماری نیز به دقت انجام خواهند شد.
ناسا همین طور اعلام نمود كه می خواهد بررسی روی "سیستم پرتاب فضایی" (SLS) و كپسول فضایی "اوریون" (Orion) را ادامه دهد تا تلاش ها برای فرستادن انسان به ماه و مریخ متوقف نشوند.
منبع:

1399/01/03
20:35:06
5.0 / 5
3811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین