كاهش چشم گیر ترابردپذیری از آغاز سال جاری

كاهش چشم گیر ترابردپذیری از آغاز سال جاری به گزارش فیكس سرور آمار ترابردهای تكمیل شده نشان داده است ترابردهای دو اپراتور همراه اول و ایرانسل از ۱۰ هزار از آغاز سالجاری به ۵۰۰۰ در دیماه رسیده است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، طرح ترابردپذیری شماره ها (MNP) در طول سال ها درگیر اما و اگرهایی بود كه درنهایت از سال ۱۳۹۵ اجرایی شد. به باعث این طرح، شرایطی فراهم می شود كه مشتركان با حفظ شماره خود بتوانند اپراتور عرضه دهنده خدمات خویش را عوض كنند. البته فرایند ترابرد شرایط خاص خویش را دارد و امكان دارد بعضی از درخواست های ترابرد از جانب مشتركان با موافقت مواجه نشود.
احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نكردن ترابرد نظیربه نظیر مانند درخواست ترابرد سیمكارت دایمی به اعتباری و برعكس، فعال نبودن سیمكارت، فعال بودن كمتر از سه ماه سیمكارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نكردن بموقع صورتحساب اولیه صادرشده از اپراتور فرستنده توسط مشترك در سیمكارت های دائمی از علل رد درخواست ترابرد عنوان شده است.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، آمار ترابردهای صورت گرفته از آغاز سالجاری را منتشر نموده است.


البته باید در نظر داشت تنها تعداد تراز، ملاك اول بودن یك اپراتور در ترابرد نیست. موارد دیگری همچون كیفیت، تعداد تخلفات، سرعت ترابرد و تجربه كاربری هم وجود دارد و برخی از این پارامترها به نحوه عرضه سرویس برمی گردد. امكان دارد یك اپراتور در یك مدت زمان، سرویس خاصی عرضه نماید كه در آن زمان مشترك به اپراتور ترابرد كند و بعد بخواهد به اپراتور مبدا خود برگردد؛ این دلیل نمی گردد اپراتوری كه از آن بازگشته، سرویس نامناسبی داشته و یا اپراتوری كه الان برگزیده سرویسش مناسب می باشد.
در هر حال، برای اجرای این طرح لازم است كه در گام اول مشترك از راه رفتن به سایت یا رجوع حضوری به دفاتر خدماتی اپراتوری كه می خواهد به آن مهاجرت كند، فرم درخواست را تكمیل و به عبارتی برای اجرای این طرح ثبت نام كند. بعد از آن در صورتیكه فرد از شرایط لازم برخوردار باشد از راه یك پیامك تأیید ثبت نام او به اطلاعش خواهد رسید.
هم چنین قبل از اجرای طرح ترابردپذیری لازم است مشترك حداقل سه ماه در اپراتور عرضه دهنده خدمات اولیه فعالیت داشته باشد. از جانب دیگر امكان تغییر اپراتورها تنها دو بار در سال میسر است و بعد از این تغییرات هزینه تمامی سرویس ها، تماس و پیامك مطابق با اپراتوری كه به آن ترابرد شده محاسبه می گردد.1398/11/19
22:54:57
5.0 / 5
4461
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین