جلوگیری از ریزش مو با مسدود كردن انقباضات غلاف پوستی

جلوگیری از ریزش مو با مسدود كردن انقباضات غلاف پوستی فیكس سرور: پژوهشگران ˮدانشكده پزشكی آیكان در مانت ساینایˮ(New York؛s Icahn School of Medicine at Mount Sinai) نیویورك بتازگی اظهار كرده اند جلوگیری از انقباض غلاف پوستی(dermal sheath) می تواند ریزش موی افراد را متوقف سازد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، دانشمندان آمریكایی بتازگی در یك مطالعه جدید از مكانیسم جدیدی در زمینه ریزش مو پرده برداشته اند و فكر می كنند برای جلوگیری از بروز طاسی مردانه، می توان از آن استفاده نمود. دانشمندان معتقدند با متوقف كردن یك حركت عضلانی كه اخیراً كشف شده است و نقش مهمی در دستگاه فولیكول مو دارد می توان از ریزش مو جلوگیری كرد.
مكانیسم تازه كشف شده روی یك جزء مو بنام غلاف پوستی قرار دارد. غلاف پوستی بخش خارجی فولیكول های مو را محاصره كرده است و دانشمندان از مدت ها پیش نقش موثر آن در بازسازی و احیای "پاپیلای پوستی" یا "درمال پاپیلا"(dermal papilla) را دریافته بودند.
اما دانشمندان دانشكده پزشكی آیكان در مانت ساینای در مطالعه اخیرشان حدس زدند كه احیانا نقش این غلاف پوستی به اینجا ختم نمی گردد و احیانا در بخش های دیگر نیز نقش دارد. هر زمان كه یك مو از سر فرد جدا می شود، سلول های پاپیلای پوستی در پایه فولیكول های در حال رشد، به سمت سلول های بنیادی در نوك فولیكول حركت می كنند. سلول های پاپیلای پوست هنگام رسیدن موی تازه به سلول های بنیادی سیگنال می دهند و ساقه موهای قدیمی تر دفع می شود. اما بگفته پژوهشگران، بعضی اوقات این ارتباط خراب می شود.
این تیم با بررسی چگونگی عملكرد این رابطه در موش ها، دریافتند كه غلاف پوستی در واقع بعنوان یك عضله صاف عمل می كند و می تواند منقبض و منبسط شود تا بتواند به ساقه مو برسد و سلولهای پاپیلای پوستی را برای حركت، بردارد. دانشمندان معتقدند كه همین روند در موهای انسان نیز صدق می كند و با وارد شدن مو به مرحله "تخریب"، غلاف پوستی منقبض می شود تا رشته موهای ناخواسته از بین بروند.
دكتر "مایكل رندل"(Michael Rendl) اظهار داشت: مسدود كردن عضله تازه كشف شده و انقباض آن نمی تواند طاسی ناشی از آن فرایندها را درمان كند اما در عوض، جلوگیری از انقباض و متوقف كردن مرحله تخریب چرخه، این قابلیت را دارد كه بتواند ساقه مو موجود را حفظ كند.
یافته های این مطالعه در مجله "Science" منتشر گردید.1398/10/04
14:46:05
5.0 / 5
4161
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین