نسخه قدیمی اندرویدسریع تر است؟

نسخه قدیمی اندرویدسریع تر است؟ به گزارش فیكس سرور گفته می شود یكی از نكته های خیلی مهم برای خرید گوشیهای هوشمند این است كه سیستم عامل این نوع گوشیها را با آخرین نسخه اندروید به روزرسانی یا Up Grade كنید. فرقی هم ندارد كه آیا آخرین مدل تلفن همین شركت را خریده باشید یا خیر.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، شاید برای شما هم این سوال مطرح شده كه چرا باید به Up Grade سیستم عامل تلفن همراه اقدام كرد؟ یا اینكه نسخه قدیمی اندروید بهتر و سریعتر است و آیا با نصب نسخه جدید، سیستم كند می شود؟ در جواب این سوالات باید اظهار داشت كه اكثرا كاربران اشتباه فكر می كنند. اولا كه همه چیز مثل اپلیكیشن، اندروید، IOS یا هر چیز دیگر و حتی باید مودم، تلویزیون های هوشمند و همه این دستگاه هایی را كه می شود آپ دیت كرد، باید به روزرسانی شوند و حتی گیرنده هایی كه قابلیت این كار را دارند؛ چه برسد به تلفن های هوشمند.
از جانب دیگر، هزار و یك نوع حفره امنیتی در سیستم های عامل است كه سازنده ها به مرور متوجه می شوند و در به روزرسانی ها، همه آن مشكلات را حل می كنند و حال اگر به روزرسانی انجام نشود، آن حفره ها و ایرادات مثل دروازه برای هكرها و بدافزارها عمل می كند تا به سیستم شما حمله كنند. اما علاوه بر همه این ها، این سوال وجود دارد كه حتما نسخه های جدید اندروید خصوصیت خاص دارند كه باید دنبال ارتقا به این نسخه ها بود؟ این مورد را در گفتگو با علی اصغر زارعی - مدرس دانشگاه - بررسی كردیم.
به اعتقاد این كارشناس، همان گونه كه كاربران می دانند، روز به روز بیش تر به سرویس های گوگل وابسته می شونم، حدودا روزانه از Gmai و Google Docs، Google Drive، خلاصه همه زندگی برخی كاربران در داخل گوگل است. آن هم نه فقط در كامپیوتر، همزمان از راه تبلت، تلفن همراه و تمام دستگاه هایمان از اكانت اصلی گوگل استفاده می نماییم.
او افزود: نكته امنیتی دیگر این است كه حتما باید سیستم تشخیص دو مرحله ای را فعال كرده باشید؛ مثلا یكی از دستگاه هایتان گم شود یا یكی بخواهد به Gamil شما دسترسی پیدا كند؛ قبلا اندروید برایتان یك پیامك می فرستاد كه مثلا كامپیوتر فلان جای دنیا می خواهد وارد اكانت شما شود و شما باید تایید می كردید. حالا گوگل آرام آرام آن سیستم را تغییر می دهد، به جای پیامك همین تلفن هوشمندتان حالت كلید را پیدا می كند یعنی بدون پیامك، وقتی آن اتفاق بیفتد، اندروید روی همین صفحه تلفن از شما سوال می كند كه آیا تایید می كنید یا خیر! یعنی تلفن های جدید اندروید درست مثل كلیدی است كه در را باز می كند.
زارعی اضافه كرد: درواقع، یك كلید امنیتی است برای تضمین امنیت و تایید ورود به محصولات دیگر گوگل، گوگل حتی آغاز به درست كردن كلیدهای سخت افزاری كرده است كه شما كاربران می توانید آن را در داخل جیبتان گذاشته و از آن برای ورود به اكانت ها استفاده كنید.
به قول او، تا زمانی كه تلفن های هوشمندتان با پسورد مطمئن در داخل جیب تان است. شما در مقابل بسیاری از تهدیدها محافظت می شوید؛ فرض كنید هر نوع فعالیت مشكوك یا غیر عادی روی اكانت شما مشاهده شود، اندروید بلافاصله شما را خبر می كند و شما خیلی ساده می توانید آن فعالیت را بلاك یا پسوردتان را عوض كنید.
بر این اساس با عنایت به اینكه امروزه حریم خصوصی از جایگاه خاصی برخوردار شده است، گوگل هم نسخه های جدید اندروید را با سیستم جدیدی از دسترسی برنامه ها به اطلاعات شخصی كاربران طراحی می كند. برای مثال، اگر برنامه ای از شما بخواهد دسترسی موقعیت مكانی خویش را به آن بدهید، می توانید این اجازه را بگونه ای صادر كنید كه تنها زمانی كه در حال استفاده از این برنامه هستید، برنامه به موقعیت مكانی شما دسترسی داشته باشد. همینطور منوی صدور مجوزهای امنیتی و حریم شخصی هم به شكل جدیدی درآمده و بنابراین كاربران آزادی بیشتری روی كنترل موارد این چنینی خواهند داشت.
درنتیجه بعنوان مثال در زمان به اشتراك گذاشتن موقعیت مكانی در یك برنامه، آن موقعیت مكانی تنها در زمانی كه برنامه فعال است، اطلاعات شما را ارسال می كند و زمانی كه برنامه بسته می شود، دیگر هیچ اطلاعاتی از نرم افزار مذكور ارسال نشده و بدین سان جلو فعالیت بدافزارهایی كه در پس زمینه از اطلاعات برنامه های مختلف استفاده می نمایند هم گرفته می شود.
همینطور گوگل از اهمیت به روزرسانی های نرم افزاری آگاه است و به علت آن كه خیلی از كاربران برنامه های خویش را به روزرسانی نكرده و گاهی با مشكلات امنیتی مواجه می شوند، تصمیم گرفته كه تمامی به روزرسانی ها را به صورت مخفیانه در پس زمینه اندروید انجام دهد؛ بدین سان با عرضه به روزرسانی جدید هر برنامه، آن نرم افزار به صورت خودكار آپدیت می شود.
از جانب دیگر حدودا از همه ما حداقل یكبار هم خواسته شده كه رمز وای فای خویش را با دیگران به اشتراك بگذاریم تا به اینترنت متصل شوند. از آن جایی هم كه برای پیشگیری از هك شدن وای فای، پیشنهاد سرویس دهنده استفاده از رمزهای طولانی و عجیب است، ازاین رو در بعضی موارد كاربر امكان دارد رمز وای فای را فراموش كند. گوگل در اندروید جدید خود به داد این كاربران رسیده تا بدون احتیاج به یادداشت رمز وای فای، تنها به كمك كد كیو آر، رمز خویش را با دیگران به اشتراك گذارند.1398/10/02
20:38:20
5.0 / 5
4676
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین