رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد

اختصاص ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شركت های دانش بنیان

اختصاص ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شركت های دانش بنیان به گزارش فیكس سرور رئیس كل بانك مركزی از رشد ۵۲ درصدی اختصاص تسهیلات به شركت های دانش بنیان اطلاع داد و اظهار داشت: از آغاز سال تابحال نزدیك به ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در اختیار این شركت ها قرار گرفته است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در بازدید از مجموعه های پارك علم و فناوری پردیس، از استارت آپ های مختلف در حوزه های تولید محتوا، بیمه و مالی، هوش مصنوعی، معماری و گردشگری بازدید و در مورد فعالیتهای آنان اظهار نمود: این شركت ها در حال حركت به سمت و سویی هستند كه در اقتصاد كشورمان سهم قابل توجهی را كسب كنند؛ ازاین رو باتوجه به تأكیدات مقام معظم رهبری و هم پیگیری های دولت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه و پشتیبانی از این شركت ها، نظام بانكی هم تلاش می كند كه از شركت های دانش بنیان و فعالیتهای استارت آپ ها پشتیبانی كند.
رئیس شورای پول واعتبار با اشاره به اهمیت و روند رو به رشد شركت های دانش بنیان و استارت آپی در اقتصادكشور اظهار داشت: به شبكه بانكی سفارش می كنم برای تقویت این بخش مهم اقتصادی، در دستیابی آنان به نتایج مطلوب برای اقتصاد كشور تلاش بیشتری كنند.
عالی ترین مقام بانك مركزی با اشاره به رشد قابل توجه فعالیت شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها، خاطرنشان كرد: باتوجه به اینكه بالغ بر ۱۰ هزار شركت دانش بنیان و استارت آپ در كشور وجود دارد و در عین حال روند تولید محصولات در این شركت ها سرعت گرفته است، این امر نشان داده است در صورتیكه حمایت هایمان را از این شركت ها افزایش دهیم، به نتایج ارزشمندی دست می یابیم.

رئیس كل بانك مركزی با اشاره به اینكه فعالیتهای این شركت ها می تواند در كاهش وابستگی كشور به واردات موثر باشد، اظهار نمود: تلاشهای بسیاری در زمینه تولید مواد اولیه حساس و هم دارو انجام شده است اما در هر حال سالانه حدود ۳.۵ میلیارد دلار فقط ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات دارو و تجهیزات پزشكی تعلق می گیرد. البته علاوه بر این میزان، وارداتی هم با سایر ارزها و منفك از ارز ۴۲۰۰ تومان هم در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی انجام می شود. باتوجه به این امر، چنانچه شركت های دانش بنیان به كاهش واردات كمك كنند، پیشرفت موثری در كاهش وابستگی ما به ارز اتفاق می افتد.1398/09/19
22:00:08
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین