واكسن آلرژی به بادام زمینی ساخته شد

واكسن آلرژی به بادام زمینی ساخته شد فیكس سرور: پژوهشگران استرالیایی بتازگی موفق به توسعه واكسن آلرژی به بادام زمینی شده اند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه استرالیا جنوبی(UniSA) واكسنی برای آلرژی به بادام زمینی توسعه داده اند كه می تواند جان هزاران فرد دارای آلرژی نسبت به این خوراكی را نجات دهد.
واكسن در آزمایشگاه درمانی دانشگاه استرالیای جنوبی ساخته شده است و تابحال كه بر روی موش ها و نمونه های خون انسان آزمایش شده، موثر بوده است. اگر آزمایش های پژوهشگران بر روی انسان نیز موفقیت آمیز باشد، می تواند به كابوس آلرژی به بادام زمینی اختتام داده و زندگی میلیونها نفر را تغییر دهد.
واكسن مذكور با بازنویسی پاسخ بدن به آلرژن های بادام زمینی، پاسخ غیر آلرژیك بجای آلرژیك به وجود می آورد. واكنش های آلرژیك به آلرژن های بادام زمینی از حالت تهوع و استفراغ گرفته تا آنافیلاكسی و مرگ متغیر است.
آنافیلاكسی یا بیش دفاعی(Anaphylaxis) یك واكنش آلرژیك جدی است كه بطور ناگهانی شروع می شود و می تواند منجر به مرگ گردد. آنافیلاكسی معمولاً با علایمی همچون ضایعات جلدی، خارش، تورم گلو و افت فشار خون هم راه است.
"پریتهی الدی"(Preethi Eldi) رهبر این مطالعه اظهار داشت: تقریباً سه درصد از كودكان استرالیایی نسبت به بادام زمینی حساسیت دارند. آلرژی به بادام زمینی می تواند خطرات بسیاری برای سلامتی داشته باشد. اگر ما بتوانیم واكسن مؤثر آلرژی بادام زمینی را توسعه دهیم، این استرس، نگرانی و نظارت مداوم بر شخص از بین خواهد رفت. این واكسن به شكل موثری سیستم ایمنی بدن را فریب می دهد تا مواد آلرژی زا بادام زمینی را قبول نماید.
منبع:

1398/09/17
14:16:51
5.0 / 5
4179
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین