اینترنت اشیا آهنربای سرمایه گذاری های كلان

اینترنت اشیا آهنربای سرمایه گذاری های كلان به گزارش فیكس سرور انتظار می رود خیلی از شركت ها و سازمان ها در جهان تا سال ۲۰۲۲ میلادی بالغ بر یك تریلیون دلار در زمینه اینترنت اشیا سرمایه گذاری كنند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، اینترنت اشیا كه در سال های اخیر مورد استقبال خیلی از شركت های تكنولوژی، دولت ها و كاربران قرار گرفته است، در سال های اخیر با استقبال بی نظیری از جانب غول های تكنولوژی، دولت ها و كاربران روبرو شده است.
حالا تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته از جانب موسسه تحقیقاتی IDC نشان داده است كه میزان سرمایه گذاری سازمان و شركت های مختلف بر توسعه سرویس های مبتنی بر پلتفرم اینترنت اشیا (IoT) و زیرساخت های لازم برای آن امسال میلادی ۷۴۵ میلیارد دلار بوده است.
آنها همینطور برآورد و اعلام نموده اند كه این رقم تا سال ۲۰۲۲ میلادی از مرز یك تریلیون دلار هم عبور خواهد نمود و این بدان معناست كه اینترنت اشیا به سرعت درحال ورود به زندگی روزمره شهروندان بوده و به بخش جدایی ناپذیری از زیرساخت های اینترنتی كشورهای جهان تبدیل خواهد شد.
اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند كه این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش كاربران می خورد. باید اظهار داشت كه اینترنت اشیا به كاربران ساكن در شهرهای هوشمند این امكان را می دهد كه با استفاده از دستگاه های الكترونیكی و هوشمند خود به كارها و فعالیتهای روزمره بپردازند و این امر در زمینه هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهد نمود.
اینترنت اشیاء (IoT) به مفهوم یك شبكه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و بر مبنای قراردادهای استانداردشده ای با یكدیگر در ارتباطند.
این سیستم جدید كنترل از راه دور و كنترل هوشمند اشیاء و دستگاه ها، امروزه در كشورهای توسعه یافته ای همچون كره جنوبی در سیستم های اداری و همینطور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.1398/09/16
23:55:49
5.0 / 5
4784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین