6 ژورنال مهم علمی اصلاحات زیست محیطی ترامپ را محكوم كردند

6 ژورنال مهم علمی اصلاحات زیست محیطی ترامپ را محكوم كردند به گزارش فیكس سرور سردبیران شش مجله بزرگ و سرشناس علمی طی اطلاعیه ای، اصلاحات دونالد ترامپ را در حوزه محیط زیست محكوم كردند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، سردبیران شش مجله مهم علمی، یكی از قوانین دولت آمریكا را كه روند توسعه سیاست های محیط زیست و بهداشت عمومی را محدود می كند، محكوم كردند.
"سازمان حفاظت از محیط زیست آمریكا"(EPA)، اقدامات خود در زمینه رفع محدودیت های مربوط به محیط زیست را زیر نظر "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریكا افزایش داده است اما یكی از قوانین جدید كه در روند نهایی شدن به سر می برد، با محدود كردن پژوهش های مورد استفاده كارمندان سازمان حفاظت محیط زیست، تأثیر قابل توجهی خواهند داشت كه نسبت به تأثیر اقدامات دیگر، بیشتر است.
این قانون، به كارمندان سازمان حفاظت از محیط زیست اجازه می دهد تا فقط از پژوهش های انجام شده برپایه داده های عمومی استفاده كنند. ثبت این قانون می تواند محدودیت های بسیاری ایجاد كند. برای مثال با وجود چنین شرایطی، استفاده از پژوهش های بی شماری كه برپایه داده های پزشكی افراد صورت می گیرند، غیر ممكن می شود.
گزارش ها حاكی از این است كه سازمان حفاظت محیط زیست می خواهد تا این قانون را كه امكان دارد قوانین چندین دهه گذشته در مورد كیفیت هوا، سطح جیوه آب یا سطح سرب موجود در رنگ را زیر سوال ببرد، به حالت قبل بازگرداند.
سردبیران مجلاتی مانند Science، Nature، PLOS، PNAS، Cell Press و The Lancet در اینباره نوشتند: ما بعنوان سرپرستان این مجلات، از به اشتراك گذاشتن داده های علمی پشتیبانی می نماییم اما از اعتبار پژوهش های علمی هم آگاه هستیم و می دانیم كه به علل محرمانه، امكان انتشار كامل داده های آنها وجود ندارد.
آنها در بیانیه خود به پژوهش های ژنتیكی هم اشاره داشتند كه به پژوهشگران امكان می دهند جهش هایی را كشف كنند كه عامل بیماری های خاصی هستند.
عامل اصلی نگرانی سردبیران این است كه این قانون جدید حتی در صورت عدم بازگشت هم می تواند قوانین را هنگام احتیاج به به روزرسانی، تضعیف كند. آنها در اینباره نوشتند: این موضوع، یك فاجعه خواهد بود.
سازمان حفاظت محیط زیست هنوز تاریخی را برای نهایی شدن این قانون جدید اعلام نكرده است.
منبع:

1398/09/06
16:25:18
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: پژوهش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین