ایلان ماسك:

هوش مصنوعی، نیروی انسانی را تهدید می كند

هوش مصنوعی، نیروی انسانی را تهدید می كند فیكس سرور: ایلان ماسك اخیرا برآورد و اعلام نموده است كه توسعه هوش مصنوعی در سال های آتی می تواند خیلی از مشاغل و نیروهای انسانی را نابود كند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، ایلان ماسك، موسس و مدیرعامل شركت تسلا كه در سال های اخیر در حوزه تولید و توسعه خودرو های خودران، برقی و همین طور سایر دستاوردهای مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی (Artificial intelligence) فعالیت های وسیع و گسترده ای داشته است، اخیرا برآورد و اعلام نموده است كه توسعه هوش مصنوعی قادر خواهد بود در سال های آینده مشاغل مختلفی را از بین ببرد.
با عنایت به گسترش بیش از پیش فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تكنولوژی و غیره، خیلی از شركت های فعال در عرصه های گوناگون معتقدند كه این فناوری به صورت كامل فعالیت هایشان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، به شكلی كه دیگر نیازی به وجود نیروهای انسانی در شركت نخواهد بود و كارگران، كارمندان و متخصصان نیز همگی با روبات و كامپیوتر های مجهز به هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.
البته این در حالیست كه بسیاری دیگر از كارشناسان فعال در حوزه فناوری خاطرنشان كرده بودند كه هوش مصنوعی هیچ گاه تهدیدی برای نیروهای انسانی شاغل در شركت ها و حوزه های مختلف نخواهد بود و تنها به افراد كمك می نماید تا به صورت هوشمندانه تر، سریع تر و بهینه تری كار و فعالیت های موردنظر خودرا انجام دهند.
طبق گزارش فاكس نیوز، حالا خبری كه از طرف ایلان ماسك، موسس و مدیرعامل شركت تسلاموتورز آمریكا انتشار یافته است، خیلی از منتقدان تكنولوژی های جدید همچون یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی را به تكاپو واداشته و جنجال های بسیاری را در فضای مجازی به وجود آورده است.
وی در جایی دیگر از سخنان و اظهارات اخیر خود همین طور عنوان كرده است: هوش مصنوعی تا جایی پیشرفت و تكامل پیدا خواهدنمود كه در صورت ضعف و سواستفاده در نهادهای مسئول، از كنترل انسان نیز خارج خواهد شد.
پیش تر نیز مدیر ارشد شركت مایكروسافت اذعان كرده بود كه هیچ جای نگرانی درباب پیشرفت هوش مصنوعی در جهان وجود ندارد چونكه این فناوری قادر خواهد بود در بهترین حالت ممكن، به ارتقا و بهبود سطح كیفی طراحی و تولید محصولات مختلف كمك نماید بدین سبب هیچ گاه جایگزین نیروهای انسانی و متخصص همچون مهندسان، پزشكان، اساتید دانشگاه، معلمان، پژوهشگران، روانشناسان، جراحان و غیره نخواهد شد.
منبع:

1398/06/09
21:13:21
5.0 / 5
5059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین