وجود 250 هزار اپلیكیشن در كشور، ایران 90 میلیون سیمكارت فعال دارد

وجود 250 هزار اپلیكیشن در كشور، ایران 90 میلیون سیمكارت فعال دارد به گزارش فیكس سرور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به ضریب نفوذ ۱۲۰ درصدی تلفن همراه در ایران، اظهار داشت: هم اكنون ۲۵۰ هزار برنامه كاربردی فعال در كشور وجود دارد كه با ایجاد بسترهای عرضه خدمات و اشتغال زایی، كشور را در راه توسعه قرار داده است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی در اولین همایش رجیستری تلفن همراه كشور كه در قزوین برگزار شد، با بیان این كه طرح رجیستری در جهت دولت الكترونیك شكل گرفته و در جهت شفاف سازی و زیربنای كار سالم در حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات پیگیری می شود، اظهار داشت: طرح رجیستری با مشاركت و همراهی گمرك، وزارت صمت و اپراتورهای تلفن همراه دنبال می شود تا ضمن اطلاع از فرایند كالاهای وارداتی از قاچاق تلفن همراه هم جلوگیری شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد: در قالب طرح رجیستری تلفن همراه با همكاری و اتصال دستگاه ها و نهادهای مسئول در حوزه گوشیهای تلفن همراه، بدون مداخله فیزیكی و قضایی از سرویس دهی به گوشیهای قاچاق جلوگیری می شود.
وی اظهار نمود: از آخر اردیبهشت ماه امسال برای حل مشكلات واردات گوشی با اتصال سامانه مسافربری به سامانه گذرنامه، مسافرانی كه به صورت قانونی وارد كشور می شوند می توانند یك دستگاه گوشی تلفن همراه وارد كرده و آنرا در سامانه مسافری ثبت كنند.
۹۰ میلیون سیمكارت فعال در كشور وجود دارد
فلاح با اشاره به این كه الان ۹۰ میلیون سیمكارت فعال در كشور وجود دارد كه ۷۰ میلیون آن از خدمات نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره مند هستند، اظهار داشت: از یك سال پیش همكاری با شركت اپل قطع و از دو ماه پیش شركت گوگل هم بر روی گوشیهای اندرویدی مشكلاتی را ایجاد كرد كه این مسئله زنگ خطری بود برای ما تا بتوانیم با بومی سازی، سیستم عامل ملی را ایجاد نماییم تا در حوزه ارتباطات مورد تعرض قرار نگیریم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح وضعیت شاخصهای ارتباطی كشور اظهار نمود: امروز تمامی شهرها، ۳۰ هزار روستا و ۳۰ هزار كیلومتر از طریق های ارتباطی كشور از پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره مند هستند.
فلاح جوشقانی خاطرنشان كرد: عرضه خدمات زیرساختی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات محرك توسعه بوده و اشتغال و كارآفرینی قابل توجهی را در كشور فراهم آورده است.
بنا بر اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وی سیاست اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را ایجاد زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات در كشور و توسعه آنها دانست و اظهار نمود: رشد شاخصهای حوزه تلفن همراه كشور از مصادیق توسعه به حساب می آید.
وی ضریب نفوذ تلفن همراه در كشور را ۱۲۰ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: هم اكنون ۲۵۰ هزار برنامه كاربردی فعال در كشور وجود دارد كه آمار خیره كننده ای است و اهمیت این حوزه را نشان داده است كه با ایجاد بسترهای عرضه خدمات و اشتغال زایی، كشور را در راه توسعه قرار داده است.1398/06/08
11:07:51
5.0 / 5
4184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین