هواپیمای سری آمریكا ركورد زد

هواپیمای سری آمریكا ركورد زد به گزارش فیكس سرور هواپیمای سری نیروی هوایی ارتش ایالات متحده با ۷۱۸ روز پرواز در مدار ۳۲۰ كیلومتری زمین ركورد جدیدی را به نام خود ثبت نمود.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، هواپیمای فضایی X-۳۷B نیروی هوایی ایالات متحده از تاریخ ۷ سپتامبر ۲۰۱۷ در حال چرخش به دور زمین است و الان از ۷۱۸امین روز عبور كرده و ركورد پرواز مستمر قبلی خویش را كه ۷۱۷ روز و ۲۰ ساعت و ۴۲ دقیقه بود را شكست.
در حالیكه اطلاعات كمی در مورد این هواپیمای مرموز و محرمانه در دست است، ما می دانیم كه این هواپیما به لطف صفحه های خورشیدی و عدم وجود خدمه انسانی می تواند در چنین مدت طولانی بی وقفه پرواز كند.
نیروی هوایی نخستین مأموریت این هواپیمای فضایی موسوم به "OTV" را در سال ۲۰۱۰ انجام داد كه ۲۲۴ روز به طول انجامید.
از آن پس هر مأموریت "X-۳۷B" حدودا ۲۰۰ روز بیشتر از پرواز قبلی به طول انجامیده است، ازاین رو مأموریت فعلی موسوم به "OTV-۵" امكان دارد چند ماه دیگر در مدار بماند.
این روند افزایش استقامت و پایداری در پرواز این سؤال را بوجود می آورد كه چرا نیروی هوایی به یك هواپیمای فضایی در مدار برای مدت زمان طولانی نیاز دارد.
روزنامه "دیلی بیست"(daily beast) گزارش داده است كه هواپیمای "X-۳۷B"برای حمل محموله های آزمایشی و حسگرها مانند انواع مختلف دوربین های های تك، سنسورهای الكترونیكی و رادارهای نقشه برداری زمینی طراحی شده است.
توانایی این هواپیما در حمل و نقل آسان به این مفهوم است كه می تواند یك ماهواره جاسوسی را برای یك دوره آزمایشی به مدار ببرد سپس با اطمینان آنرا برای هرگونه تنظیم به زمین بازگرداند.
مأموریت های "OTV" طبقه بندی شده و محرمانه اند، ازاین رو توضیحات رسمی درباره آنچه این هواپیما در مدار انجام می دهد موجود نیست. تنها این را می دانیم كه برپایه برگه مأموریت، "X-۳۷B" دو هدف اصلی دارد؛ توسعه فناوری های فضاپیمایی قابل استفاده مجدد برای آینده آمریكا در فضا و انجام آزمایش های كاربردی كه می توانند به زمین بازگردند و مورد بررسی قرار گیرند.
همینطور شایعاتی شنیده می شود كه این پروژه، آزمایشی برای پیشرانه ی "اثر هال"(Hall-effect) است كه از یون ها برای تولید نیروی رانش استفاده می نماید.
منبع:

1398/06/05
13:22:36
5.0 / 5
4791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین