تمرین های فشرده فضانوردان ناسا برای سفر با سفینه های خودی

تمرین های فشرده فضانوردان ناسا برای سفر با سفینه های خودی فیكس سرور: در قالب آماده سازی فضانوردان سفینه ˮاستارلاینرˮ برای پروازهای آینده به ایستگاه فضایی بین المللی، تمرین های فشرده ای توسط فضانوردان ناسا و گروه های پشتیبانی در ˮكیپ كندیˮ در حال اجرا می باشد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا؛ این تمرین روز گذشته مربوط به آماده سازی فضانوردان و تیم های پشتیبانی برای فرار سریع از سكو در صورت بروز حادثه غیرمنتظره بود و نیروهای اورژانس روش های نجات فضانوردان و گروه های فنی در محل پرتاب را تمرین كردند.
در صورت بروز وضعیت اضطراری در روز پرتاب، فضانوردان و گروه های پشتیبانی باید هرچه سریع تر از سكوی پرتاب دور شوند. تمرین روز گذشته به منظور اعتبارسنجی امكانات فرار از برج و میزان دسترسی خدمه به تجهیزات ایمنی طراحی شده است. سامانه فرار شامل تجهیزاتی است كه می تواند فضانوردان را از ارتفاع تقریباً 60 متری در بالای موشك به نقطه امن اولیه برساند. در این محل امكانات معاینه فوری مقدماتی وجود دارد و بلافاصله پس از یك معاینه سریع، آنها باید به فاصله ای كاملا امن برده شوند. تیم های امداد و نجات در این مرحله آماده یاری رسانی به فضانوردان و گروه پشتیبانی زمینی هستند.
در این تمرین، فضانوردان ناسا، جاش كاسادا كه الان بعنوان فضانورد جانشین در حال آموزش پرواز با خدمه سفینه استارلاینر است، اریك بو فضانورد ناسا به همراه جاسمین مقبلی فضانورد در حال آموزش ناسا شركت داشتند.


در طول تمرین، فضانوردان و تیم های پشتیبانی در حالی كه از دستگاه تنفسی قابل حمل استفاده می كردند با استفاده از سیستم اورژانس خودرا از راهروی منتهی به سفینه استارلاینر، مشابه آنچه در پرتاب واقعی خواهد بود، بوسیله یك صندلی شبیه تله كابین از ارتفاع حدود 60 متری با كابلی شیب دار به منطقه امن رساندند.
در آنجا یك خودرو زره پوش مقاوم در مقابل انفجار، منتظر آنها بود تا آنان را سریعا از منطقه دور كرده و به نقطه ای برساند كه تیم های خدمات فوریت های پزشكی با آمبولانس و یك وسیله نقلیه ضد عفونی منتظر آنان بود. فضانوردان در حال تخلیه از سكوی پرتاب امكان دارد با مواد خطرناك مانند سوخت موشك یا سفینه در تماس باشند و باید ضدعفونی شوند تا كادر پزشكی بتوانند با خیال راحت آنها را درمان كنند. در مواقع بروز وضعیت اضطراری، هر كسی كه مجروح شود بوسیله بالگرد به بیمارستان های منطقه منتقل می گردد.
پرسنل خدمات فوریت های پزشكی مركز فضایی كندی، تیم های نجات سكوی پرتاب و سلامت محیط زیست، به همراه آتش نشان، عده ای از نیروی فضایی ارتش آمریكا، نیروهای شركت سازنده "استارلاینر" یعنی شركت بوئینگ و شركت "یونایتد لانچ آلیانس" در این عملیات شركت كردند تا فضانوردان را به منطقه ایمنی هدایت كنند. كلیه مسیر عملیات و پردازش، آزمایش روش ها و تجهیزات لازم جهت بررسی های دقیق تر بعدی توسط كارشناسان، ثبت و ضبط شد.


شبیه سازی یكی از چندین وظیفه ناسا است كه با شركای خدمه تجاری خود، بوئینگ و اسپیس ایكس، در جریان آماده سازی فضانوردان برای پرتاب های آتی باید انجام دهد. بنا بگفته مسئولان ناسا، امنیت جان فضانوردان خط قرمز برنامه پرواز فضایی در همكاری شركت های خصوصی ارائه دهنده خدمات فضایی برای این سازمان به حساب می آید.


منبع:

1398/05/23
14:57:48
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین