حمایت ستاد نانو برای ارتقای صنعت اسباب بازی با فناوری نانو، برگزاری دومین رویداد ملی ایده آزاد

حمایت ستاد نانو برای ارتقای صنعت اسباب بازی با فناوری نانو، برگزاری دومین رویداد ملی ایده آزاد فیكس سرور: ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از ارتقای صنعت اسباب بازی با كمك فناوری نانو حمایت می كند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری نانو با همكاری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان می خواهد تا به طراحان و ایده پردازان صنعت اسباب بازی برای ارتقای محصولات خود كمك نماید. نمایش فناوری های بومی در حوزه فناوری نانو و نمایش تسهیلات به طرح هایی كه در آنها از فناوری نانو استفاده شده باشد، همچون برنامه های ستاد برای كمك به ارتقای صنعت اسباب بازی با فناوری نانو است.
اداره كل سرگرمی های سازنده و بازی های كامپیوتری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، رویداد ایده آزاد اسباب بازی را به منظور گردهمایی طراحان، تولیدكنندگان، دست اندكاران، صاحب نظران و علاقه مندان این حوزه اقتصادی- فرهنگی امسال برگزار كرده است. در حاشیه كارگاه ایده آزاد اسباب بازی كه با حضور ایده پردازان منتخب و طراحان این رویداد برگزار شد، دكتر علی اكبر پرچ، كارشناس كارگروه توسعه بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از آمادگی ستاد توسعه فناوری نانو برای كمك به ارتقای صنعت اسباب بازی سخن گفت.
در مرحله اول این رویداد ۱۲۰ طرح جهت شركت در رویداد ایده آزاد نمایش شده بود كه از میان آنها ۴۲ طرح بعنوان طرح های برگزیده انتخاب شدند. دكتر پرچ اظهار نمود: «ستاد توسعه فناوری نانو می خواهد تا پتانسیل ها و فرصت های موجود در كشور در بخش فناوری نانو را به طراحان و برگزیدگان ایده آزاد معرفی نماید تا آنها برای بهبود و ارتقای طرح های خود از این فنآوری های بومی استفاده كنند.»
كارشناس كارگروه توسعه بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو درباره قسمتی از پتانسیل های حوزه نانو اظهار داشت: هم اكنون امكان استفاده از فناوری های مختلفی نظیر ضدلك، ضدآب، مقاوم سازی، سبك سازی و ایجاد خواص آنتی باكتریال با كمك فناوری نانو وجود دارد. طراحان اسباب بازی می توانند از این نوع فناوری ها برای ارتقای كیفی محصولات استفاده كنند. البته دامنه فناوری های موجود بسیار وسیع تر از این موارد است. برای مثال نانوپوشش ها یكی از فرصت های مناسب برای صنعت اسباب بازی است، شركت های تولیدكننده اسباب بازی با مشكل سایش در چارچوب ها روبرو هستند، هم اكنون چند شركت نانویی صاحب فناوری پوشش دهی برای افزایش مقاومت به سایش در چارچوب ها هستند. ما درصدد معرفی این فناوری ها به طراحان برگزیده این رویداد هستیم كه برای این كار می توان بازدیدی از نمایشگاه دائمی محصولات نانویی در ستاد نانو تدارك دید تا طراحان و ایده پردازان صنعت اسباب بازی از نزدیك با توانمندی های این حوزه آشنا گردند.
دكتر پرچ در ادامه اضافه كرد: ستاد توسعه فناوری نانو آماده پشتیبانی از طرح هایی است كه در آنها از فناوری نانو استفاده شده باشد و برای این طرح ها می توانیم تسهیلات ویژه ای نمایش نماییم.
برمبنای اعلام ستاد نانو، مراسم پایانی دومین رویداد ملی ایده آزاد از طرف اداره كل سرگرمی های سازنده و بازی های كامپیوتری كانون و شورای نظارت بر اسباب بازی روز ۲۷ خرداد ماه جاری برگزار می گردد.
منبع:

1398/03/05
14:38:15
5.0 / 5
5173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین