در آزمایشگاه رباتیك فیس بوك چه می گذرد؟

در آزمایشگاه رباتیك فیس بوك چه می گذرد؟ به گزارش فیكس سرور معمولاً ما ˮفیسبوكˮ(Facebook) را بعنوان یك شركت رباتیك نمی شناسیم. ولی این شركت اخیراً در حال انجام كارهای جدیدی در آزمایشگاه ˮهوش مصنوعیˮ خود است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، روز گذشته "فیسبوك" جزئیات بیشتری از بعضی از پروژه های خود كه توسط محققان "هوش مصنوعی" این شركت در شهر "منلو پارك"( Menlo Park) كالیفرنیا انجام می شود، منتشر نمود.
خیلی از این پروژه ها در جهت هوشمندتر كردن ربات ها صورت می گیرد.
در بین ربات هایی كه در حال تولید هستند، می توان به ربات هایی موسوم به "hexapod" اشاره نمود كه با داشتن شش پای رباتیك، مشابه عنكبوت راه می رود. یك بازوی رباتیك و دستی شبیه به دست انسان در این ربات تعبیه شده كه می تواند با استفاده از حسگرهایی، به داشتن قدرت لمس در آن كمك نماید.
فیس بوك می گوید: آزمایش های انجام شده با این ربات های فیزیكی می تواند برای سنجش هوش مصنوعی مؤثر باشد.
خیلی از ربات هایی كه در آزمایشگاه فیس بوك آزمایش شده اند، از روش های خود نظارتی استفاده می نمایند كه بر اساس "الگوریتم تقویت یادگیری" هستند تا ربات ها هوشمندتر شوند.
این به این معنا است كه این ربات ها مجاز هستند به صورت مستقل و از راه آزمون و خطا، به تشخیص اشیا بپردازند تا توانایی های جدیدی را یاد بگیرند.
این ربات در ابتدا قادر به راه رفتن نیست ولی به مرور زمان یاد می گیرد و توانایی های خویش را بهبود می بخشد.
یاد گرفتن راه رفتن در ربات ها كاری دشوار بشمار می رود چونكه ربات باید بتواند در مورد جهت یابی، موقعیت یابی و تعادل توانایی داشته باشد.


محققان فیس بوك همینطور فرآیندی مشابه را در ساخت رباتی با دو بازو انجام داده اند. تفاوت این ربات با قبلی این است كه سیستم "هوش مصنوعی" آن كمی كنجكاوتر است.
كنجكاو بودن سیستم "هوش مصنوعی" به این معنا است كه ربات برای كشف و امتحان چیزهای جدید آموزش داده شده است تا به هدفی مشخص برسد.


فیس بوك اعتقاد دارد امكان دارد قادر باشد از این بینش حاصل شده از ربات ها برای یادگیری هوش مصنوعی در بخش های دیگر استفاده نماید.
بعنوان مثال یك دستیار دیجیتال بتواند آنچه كه كاربران می خواهند را حدس بزند.
البته هنوز دقیقاً معلوم نیست كه در آینده چگونه فیس بوك از این بینش به دست آمده استفاده خواهد نمود ولی می تواند برای ساخت نخستین سخت افزار مجهز به "هوش مصنوعی" فیس بوك موسوم به "فیسبوك پورتال"( Facebook Portal) پرارزش باشد.1398/02/31
15:36:04
5.0 / 5
4887
تگهای خبر: دیجیتال , فیس بوك , كاربر , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین