با استفاده از هوش مصنوعی

آمریكا به دنبال شناسایی مردم در یك شبكه نظارتی گسترده است

آمریكا به دنبال شناسایی مردم در یك شبكه نظارتی گسترده است به گزارش فیكس سرور یك بخش پیشرفته تحقیقاتی از جامعه اطلاعاتی دولت آمریكا به دنبال توسعه هوش مصنوعی برای شناسایی مردم در یك شبكه نظارتی گسترده است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، گزارش های انتشار یافته از جانب "فعالیت پروژه های پیشرفته تحقیقاتی اطلاعاتی"(IARPA) آمریكا از آن حكایت می كند كه این بخش خواهان اطلاعات بیشتری است تا یك الگوریتم هوش مصنوعی را توسعه دهد.
الگوریتمی كه می تواند برای تجزیه و تحلیل تصویری فیلم های امنیتی آموزش داده شود تا برای شناسایی افراد هدف مورد استفاده قرار گیرد.
هدف از توسعه این الگوریتم توانایی شناسایی و ردیابی افراد مختلف در منطقه ای به وسعت شش مایل است تا در مواردی چون بازسازی صحنه های جرم، حفاظت از عملیات های نظامی و نظارت بر زیرساخت های حیاتی استفاده گردد.
" IARPA" برای توسعه این فناوری باید نزدیك به هزار ساعت ویدئو از ۲۰ شبكه دوربینی در دوربین های امنیتی را جمع آوری كند.
در فرودگاه های آمریكا، نرم افزار تشخیص چهره از محبوبیتی ویژه برخوردار می باشد. این فناوری از تصاویر مسافران استفاده می نماید تا نسبت به سفرهای آنها آگاهی یابد.
ولی الگوریتم مذكور یك قدم بالاتر از برنامه های كاربردی تشخیص چهره خواهد بود تا در موقعیت ها و دوربین های مختلف كار تشخیص چهره را انجام دهد.1398/02/27
13:25:40
5.0 / 5
5019
تگهای خبر: فناوری , كاربر , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین