دانشمندان آمریكایی:

تركیب آلاینده ها در آب، خطر آنها را زیاد می كند

تركیب آلاینده ها در آب، خطر آنها را زیاد می كند به گزارش فیكس سرور پژوهشگران آمریكایی با كمك یك روش تحلیلی، تاثیر تركیب آلاینده های سمی را بر آب شرب بررسی كردند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ردیت، آلاینده هایی كه در آب وجود دارند، می توانند به بروز بیماری های بسیاری منجر شوند. پژوهش ها نشان می دهند كه این آلاینده ها می توانند عامل ۱۵ هزار نوع سرطان باشند. دانشمندان یك سازمان فعال در زمینه محیط زیست موسوم به " EWG" در پژوهش جدید خود، برای اولین بار راهی جهت بررسی آلودگی های سیستم عمومی آب عرضه داده اند.
دانشمندان EWG در این پژوهش، از یك روش تحلیلی جدید استفاده كردند كه تأثیر مواد سرطان زا و دیگر آلاینده های سمی را بررسی می كند. آنها با استفاده از این روش، داده های مربوط به ۲۷۳۷ سیستم عمومی آب در كالیفرنیا را طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ مورد ارزیابی قرار دادند.
"تاشا استویبر" (Tasha Stoiber)، از دانشمندان EWG و نویسنده ارشد این پژوهش اظهار داشت: روش ما، در ارزیابی تأثیر قرار گرفتن در معرض آلاینده ها بر سلامتی، متداول می باشد اما قبل از این، هیچگاه برای ارزیابی آلودگی آب به كار نرفته بود. سیاست گذاران باید قوانینی را برای كنترل مواد شیمیایی كه در آب وجود دارند، وضع كنند چونكه بررسی ها حاكی از این است كه آلاینده های بسیاری در آب وجود دارند. هم اكنون، خیلی از انواع سرطان، ناشی از وجود آلاینده های شیمیایی هستند كه تركیب آنها از اثر انفرادی این آلاینده ها خطرناك تر است.
آب آلوده، معمولاً بیشتر از یك نوع آلاینده را در بر دارد اما پژوهش ها معمولاً آلاینده ها را به صورت انفرادی بررسی می كنند؛ در نتیجه تأثیر تركیب چند آلاینده، مشخص نمی گردد. دانشمندان EWG در بررسی خود، از این روش جدید استفاده كردند تا تأثیر چندین آلاینده تركیب شده را بر سلامتی بررسی نمایند.


"الگا نایدنكو" (Olga Naidenko)، از دیگر پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: آلودگی آب، یك مشكل مهم و جدی به حساب می آید و ما باید چاره ای برای پاكسازی آب های آلوده پیدا نماییم. این روش جدید ارزیابی در صورت موفقیت، پیشرفت قابل توجهی در زمینه بهبود سلامت عمومی به شمار خواهد رفت. شاید جوامع و سیاست گذاران هم با كمك این روش ارزیابی بتوانند بهترین راهبردها را برای پاكسازی آب شرب پیدا كنند.
وی ادامه داد: در شهرهای بزرگی مانند كالیفرنیا كه جمعیت آنها بیشتر از ۱۰۰۰ نفر است، قرار گرفتن در معرض سمومی همچون آرسنیك، یكی از بزرگترین عوامل افزایش سرطان به حساب می آید. برای فراهم كردن آب شرب سالم در این جوامع، نیاز به زیرساخت ها و منابع لازم احساس می شود.
این پژوهش، در مجله " Environmental Health" به چاپ رسید.
1398/02/11
13:44:34
5.0 / 5
4259
تگهای خبر: پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین