ایمپلنتی كه سیگنال های مغز را به صدا تبدیل می كند

ایمپلنتی كه سیگنال های مغز را به صدا تبدیل می كند فیكس سرور: دانشمندان دانشگاه كالیفرنیا سان فرانسیسكو(UCSF) موفق به ابداع دستگاه قابل ایمپلنتی شده اند كه می تواند سیگنال های مغز را رمزگشایی و به صدا و سخن تبدیل كند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، مغز افراد مبتلا به بیماری های عصبی كه توانایی صحبت كردن را از دست می دهند، هنوز هم توانایی ارسال سیگنال های مورد استفاده برای سخن گفتن را دارد و محققان UCSF از این دانش بهره برده اند تا توانایی حرف زدن این افراد را بازگردانند.
دانشمندان دانشگاه كالیفرنیا سان فرانسیسكو یك رابط كاربری مغز را طراحی نموده اند كه می تواند سیگنال های مغز را به سخن قابل تشخیص تبدیل كند. این رابط كه از فناوری یادگیری ماشین بهره می برد به جای كوشش برای خواندن افكار، دستورات عصبی را می گیرد و آنها را به یك دستگاه صوتی مجازی منتقل می كند تا خروجی مورد نظر را دریافت كند.
نتایج بی عیب و نقص نیستند. بااینكه سیستم دقیقاً صدای شخص را ضبط می كند و اغلب به راحتی قابل فهم است، اما زمان هایی هم هست كه دستگاه كلمات مبهم تولید می كند. با این وجود باز هم بهتر از رویكردهای قبلی است كه اهتمام در شبیه سازی دستگاه صوتی داشته اند.
دانشمندان همین طور الكترودهای متراكم تر را بر روی رابط مغزی و همین طور فناوری یادگیری ماشین پیچیده تر آزمایش می كنند كه هر دوی این ها می تواند دقت كلی را بهبود ببخشد.
این دستگاه بطور ایده آل روی هر شخصی كار می كند، حتی اگر نتوان سیستم را پیش از استفاده آموزش داد.
توسعه این سیستم مدتی طول می كشد و در مرحله كنونی نقشه راه دقیقی وجود ندارد. اما حداقل هدف روشن است؛ محققان می خواهند توانایی سخن گفتن را در افراد مبتلا به "اسكلروز جانبی آمیوتروفیك"(ALS)، پاركینسون و سایر بیماری های عصبی كه منجر به از دست دادن همیشگی گفتار می شود، احیا كنند.
اگر چنین اتفاقی رخ دهد می توان بطور شایان توجهی ارتباطات را برای این بیماران بهبود بخشید تا دیگر مجبور به استفاده از روش های بسیار كند كنونی نباشند و ارتباط بیشتری با جامعه داشته باشند.1398/02/06
16:39:26
5.0 / 5
4785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین