پژوهشگران آلمانی:

آلودگی هوا سالانه 9 میلیون نفر را به كام مرگ می كشاند

آلودگی هوا سالانه 9 میلیون نفر را به كام مرگ می كشاند به گزارش فیكس سرور پژوهشگران آلمانی در بررسی جدیدی تخمین زده اند كه آلودگی هوا، سالانه به مرگ 9 میلیون نفر در سراسر جهان منجر می شود.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، پژوهشگران تخمین زده اند كه آلودگی هوا، سالانه به مرگ حدود ۸۰۰ هزار نفر در اروپا و ۹ میلیون نفر در سراسر جهان منجر می شود. البته نمی توان اظهار داشت كه آلودگی هوا، تنها عامل مرگ و میر به حساب می آید و به تنهایی ۹ میلیون نفر را به كام مرگ كشانده است؛ بلكه یكی از عوامل اثرگذار در این زمینه است.
پژوهش جدیدی كه در "انجمن ماكس پلانك"(MPG) آلمان انجام شده، نشان داده است خطر مرگ و میر در اثر آلودگی هوا، از سیگار كشیدن بیشتر است. "جوس للیولد"(Jos Lelieveld)، نویسنده ارشد این پژوهش اظهار داشت: فكر می كنم مهمترین پیام این پژوهش، افزایش مرگ و میر در اثر آلودگی هوا باشد. آلودگی هوا هم اكنون، به یكی از عوامل مهم مرگ و میر تبدیل گشته و در كنار عواملی مانند فشار خون بالا، دیابت و اضافه وزن قرار گرفته است.
درك تأثیر آلودگی هوا بر میزان مرگ و میر، اهمیت زیادی دارد و بررسی آن، از موضوعاتی مانند تصادف ها هم دشوارتر است چونكه آلودگی هوا می تواند بروز اختلالات گوناگون و بیماری هایی مانند بیماری تنفسی را تشدید كند.
پژوهش های بسیاری كه در سراسر جهان انجام شده اند، نشان می دهند افرادی كه در مناطقی با سطوح متفاوتی از آلودگی هوا زندگی می كنند، در معرض خطر ابتلاء به بیماری های تنفسی و قلبی- عروقی قرار دارند. جدیدترین پژوهش ها نشان می دهند كه آلودگی هوا، عامل مهم تری در بروز بیماری قلبی-عروقی است.


پژوهشگران جهت بررسی مرگ و میرهایی كه در اوایل سال ۲۰۱۵ در اروپا رخ داده اند، میزان قرار گرفتن مردم در معرض آلودگی هوا را مورد بررسی قرار دادند. للیولد اظهار داشت: پژوهش ما نشان داده است ۷۹۰ هزار نفر از كسانی كه در اثر گسترش آلودگی هوا جان خویش را از دست داده اند، اگر در چنین شرایطی نبودند، زنده می ماندند.
وی ادامه داد: پژوهش هایی از این دست، تأثیر قابل توجه آلودگی هوا را بر سلامت انسان ها تأیید می كنند و داده های بیشتری در مورد سطوح آلودگی هوا در نواحی گوناگون در اختیار ما می گذارند.1397/12/27
13:48:53
5.0 / 5
4266
تگهای خبر: پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین