در فاز دوم جشنواره كودك آنلاین؛

چهار اپلیكیشن كودك و ۲۰ ایده برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند

چهار اپلیكیشن كودك و ۲۰ ایده برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند فیكس سرور: آئین انتخاب وب سری و فیلم كوتاه جشنواره «كودك آنلاین» اجرا شد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام همراه اول، روز شنبه ۱۸ اسفندماه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آئین انتخاب وب سری و فیلم كوتاه جشنواره «كودك آنلاین» كه با حضور سیدمحمد بطحائی؛ وزیر آموزش و پرورش، احمد مسجد جامعی؛ عضو شورای شهر تهران، علیرضا تابش؛ رئیس بنیاد فارابی، ابوالحسن فیروزآبادی؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی و شاهین آرپناهی؛ مدیركل ارتباطات همراه اول برگزار شد، با اشاره به اینكه ۱۳ میلیون مخاطب كودك و نوجوان داریم كه متولد عصر فضای مجازی می باشند، اظهاركرد: فضای مجازی برای این نسل، حكم فضای واقعی را دارد و این طیف از جمعیت كشور قبل از شروع آموزش و یادگیری ها، با فضای مجازی زندگی می كنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: از این منظر باید اظهار داشت كه لطمه پذیرترین قشر در استفاده از فضای مجازی باز همین گروه هستند و اگر برای آنها فكری متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه نكنیم، نسل آینده را از دست خواهیم داد.
وی ابراز كرد: تا قبل از این مهم ترین ابزار، محدودسازی فضای مجازی برای كودك بود؛ اما در شرایطی كه كودكان برای والدینشان فیلترشكن نصب می كنند، مقوله محدودسازی، مفهوم خودش را از دست داده است.
آذری جهرمی با تاكید بر اینكه از لحاظ محتوایی، فرهنگی غنی در كشور داریم، اشاره كرد: آنچه ما در وزارت ارتباطات انجام دادیم، ایجاد سه حلقه پلت فرم ها، محتوا و ترویج بود.
وی اشاره كرد: در زمینه پلت فرم ها، چهار اپلیكیشن در رابطه با این حوزه را رونمایی كردیم و امیدواریم سكوسازان تشویق شوند تا پلت فرم هایی موردنیاز جوانان را طراحی نمایند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان كرد: علاوه بر این، در بخش محتوا شتاب دهنده ای ایجادشده كه حاضر به حمایت مالی از ایده های برگزیده این جشنواره تا تبدیل شدن آنها به محصول نهایی است.
وزیر جوان كابینه دوازدهم با اشاره به مرحله سوم كه از آن با نام «ترویج» یادكرد، تصریح كرد: در این زمینه، با سازمان های مردم نهاد همكاری را آغاز نموده ایم كه از اردیبهشت ماه سال آینده، این زنجیره با شدت و سرعت بیشتری حركت خواهدنمود.
وی با اشاره به اینكه تنها ۱۴ درصد از والدین با ابزارهای «كنترل كودكان در فضای مجازی» آشنایی دارند، اشاره كرد: با عنایت به اینكه در مقابل كودكان و آینده كشور مسئول هستیم، ۵۰ تیم از سازمان های مردم نهاد، آموزش دیده اند تا با حضور در مدارس و بین مردم، پدرها و مادرها را نسبت به استفاده از ابزارهای كنترل فضای مجازی آموزش دهند.
برخورداری ۳۱ رده شغلی فضای مجازی از معافیت بیمه پیمان
همین طور در این مراسم سید ابوالحسن فیروزآبادی؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی به ایراد سخنرانی كوتاهی پرداخت و ابتدا كودكان را بعنوان «قاعده هرم استفاده از فضای مجازی» معرفی نمود و اظهار داشت: این قشر، سپاه ۱۳ میلیونی را می سازند كه در شبكه های اجتماعی زندگی می كند.
رئیس مركز ملی فضای مجازی با اشاره به اینكه با بازاری جهانی مواجه هستیم كه در حال تولید محتوای بازی، آموزشی، سرگرمی و فیلم برای این قشر در فضای مجازی است، عنوان كرد: بدین سبب اگر فقط مصرف كننده باشیم، به تدریج توانایی و قدرتِ نقش داشتن در جهان را از دست خواهیم داد.
وی با تاكید بر اینكه كیفیت بالای كارهای خارجی از این جهت است كه تكنولوژی را در اختیار دارند و به عبارت دیگر، تكنولوژی برای تأمین نیاز آنها پدید آمده است، اظهار داشت: پس زمانی كه تكنولوژی وارد سرزمین ما می شود باید متخصصانی در حوزه های جامعه شناسی، انسان شناسی، فرهنگ و روانشناسی با متخصصان بخش خصوصی تركیب شوند و به بومی سازی فنّاوری بپردازند.
فیروزآبادی همین طور ایران را سرآمد توسعه پلت فرم ها و كسب وكارهای دیجیتال در منطقه دانست و ابراز امیدواری كرد: دولت و حكومت موانع را كمتر و فضا را سالم تر كنند.
او همینطور خبر از اقدامی در شورای عالی فضای مجازی برای برطرف نمودن قسمتی از تحریم ها داد و اظهاركرد: اخیراً برای حل مشكلات بیمه تأمین اجتماعی، قرار شد در همه استان ها، مركزی مختص كسب وكارهای فضای مجازی ایجاد شود و همین طور با تعریف حدود ۳۱ شغل از مشاغل فضای مجازی، آنها از معافیت بیمه پیمان برخوردار شدند.
هم زمان با برگزاری جشنواره «كودك آنلاین» كه رویداد‏ی برای یافتن، گسترش و منتورینگ ایده هایی در حوزه‏ تولید محتوای تصویری (فیچر فیلم، سریال، مجموعه های آموزشی و فیلم كوتاه)، با تمركز بر پتانسیل های كارآفرینی و توجه ویژه به استقبال كودكان و نوجوانان از این آثار به حساب می آید، ۱۱۲۱ ایده و فیلم به این جشنواره رسید.
در گام نخست ۹۲ فیلم و ۴۴ ایده با همت هیات داوران برگزیده شد و دیشب باز از میان ایده های انتخاب شده، ۲۰ ایده برگزیده و تقدیر گردید كه قابلیت تولید محتوا برای كودكان و نوجوانان را دارند.
همین طور از «نبات»، «تاچستان»، «مداد» و «آیوتون» باز بعنوان چهار اپلیكیشن برتر جشنواره كودك آنلاین تقدیر گردید.
این جشنواره كه با حمایت گسترده همراه اول با هدف ایجاد انگیزه‏ كافی برای ایده ‏پردازی و جذب مخاطب كودك و نوجوان، تجمیع و هدایت سرمایه ها به سمت تولید برای كودك و نوجوان، جلب توجه افكار عمومی به مساله نحوه‏ استفاده كودكان و نوجوانان از محتوا در فضای اینترنتی و ایجاد فرصتی برای تبادل نظر و گفتگوی كارشناسان پیرامون جزئیات و مسائل استفاده‏ كودكان و نوجوانان از محتوای تصویری در فضای مجازی برگزار می شود، از امروز رسماً وارد فاز سوم خواهد شد.
جشنواره كودك آنلاین در دو بخش وب سری ها (سریال های اینترنتی) و فیلم كوتاه تعریف شده و زمان نهایی برگزاری جشنواره، بهار ۹۸ است.
همراه اول با نمایش سیم كارت «درسا» برای كودكان و سیم كارت «انارستان» برای دانش آموزان، پیشرو در زمینه استفاده كودكان و نوجوانان از فضای مجازی امن با حضور والدین است.
انتهای رپرتاژ خبری


1397/12/20
14:41:57
5.0 / 5
4426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین