با دستور وزیر،

بسته های بلندمدت اینترنتی نرفته، برگشتند

بسته های بلندمدت اینترنتی نرفته، برگشتند فیكس سرور: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور داده است كه اپراتورهای تلفن همراه نسبت به بازگشت بسته های بلندمدت اینترنت همراه اقدام نمایند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، طبق مصوبه ی كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره تعرفه داده تلفن همراه، سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه برای سیم كارت های دائمی مستقل از فناوری به ازای هر كیلو بایت چهاردهم (۰.۴) ریال تعیین شده است. البته اپراتورهای تلفن همراه می توانند با رعایت شرایط رقابتی و تعرفه تعیین شده در این مصوبه، ضمن فروش خدمات دیتا برمبنای كیلوبایت، بسته های مختلف تعرفه های را باز متناسب با نیاز مشتركین تعریف و با رعایت سایر مقررات و شرایط پروانه خود ارائه نمایند.
اكنون بیشتر استفاده كاربران اینترنت همراه از بسته های نمایش شده توسط اپراتورهاست، اما با تمام شدن این بسته ها، اینترنت برای كاربر با تعرفه آزاد محاسبه می شود. مشتركان اپراتورهای مختلف اگر از اینترنت آزاد دیتای خود بهره برده باشند، درمی یابند كه این استفاده اصلاً مقرون به صرفه نیست، بطوریكه مثلاً برای دانلود یك فیلم سینمایی مجبور می شوند چند ده هزار تومان بپردازند. بدین سبب با عنایت به بالا بودن این هزینه ها برای مشتركان، سفارش می شود جهت استفاده روزانه از اینترنت همراه، بسته های اینترنتی اپراتورها را فعال كنند تا هزینه های آنها تا حدود یك هشتم كم شود.
بر این اساس، اپراتورهای همراه بسته های اینترنتی نمایش می دهند كه بعضی از آنها، مدت زمان طولانی، از چند ماه تا یك ساله دارند، اما اخیراً اعلام گردید كه برخی از بسته های بلندمدت از طرف اپراتورها حذف شده و این نكته سبب نارضایتی كاربران شده بود.
در این راستا، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: گزارشی در خصوص حذف بسته های بلندمدت از سبد خدمات اپراتورهای تلفن همراه دریافت كردم. بررسی ها حاكی از صحت گزارش بود.
وی هم چنین با تاكید بر دستور برای بازگشت این بسته های بلندمدت، اظهار نمود: دستور داده شد كه ظرف ۴۸ ساعت این بسته ها بازگردانده شوند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم چنین اشاره كرد: اپراتورها بهتر است به جای افزایش تعرفه، هم چنان سیاست مدیریت هزینه های مازاد را پیگیری كنند.
دلیل اصلی مهاجرت كاربران از اپراتورهای ثابت به همراه، كیفیت و كمیت سرویس اعلام شد؛ هم اكنون درآمد ۶۰ تا ۷۰ درصد درآمد اپراتورها از دیتا و ۳۰ تا ۴۰ درصد از حوزه صوت است.
در حال حاضر دیتای موبایل و خصوصاً بسته های نمایش شده توسط اپراتورها حداكثر استفاده افراد به اینترنت را تشكیل می دهد؛ با این وجود، با تمام شدن بسته های اینترنتی، تعرفه آزاد اپراتورها فعال می شود. كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه برای سیم كارت های دائمی به ازای هر كیلو بایت را ۰.۴ ریال كرد.
اطلاعات مربوط به نحوه خرید، فعال سازی و استعلام مانده حساب طرح های تشویقی و بسته های تخفیفی اینترنت بوسیله پورتال رسمی اپراتورهای همراه اعلام می شود. همین طور اپراتورها برای اطلاع مشتركان از وضعیت بسته های اینترنتی خریداری شده، شامل میزان اعتبار حجمی یا زمانی بسته از دو روش پیامك و كد دستوری (USSD) استفاده می نمایند.
1397/12/19
22:43:15
5.0 / 5
4327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین