با دستور وزیر ارتباطات پس از انتقاد رئیس جمهوری

مجوز 30 دفتر خدمات ارتباطی لغو شد

مجوز 30 دفتر خدمات ارتباطی لغو شد به گزارش فیكس سرور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود: به دلیل بی توجهی به اخطارها، مجوز 30 دفتر خدمات ارتباطی از جانب سازمان تنظیم مقررات لغو شد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، این خبر را «محمد جواد آذری جهرمی » امروز در توییتر خود منتشر كرد؛ اقدامی كه در چهارچوب دستور و انتقاد رئیس جمهوری در نشست روز دوشنبه با مدیران وزارت ارتباطات صورت گرفت.
حسن روحانی رئیس جمهوری در آن نشست به صراحت اظهار داشت: بدون اجازه افراد نباید پیامك تبلیغاتی برای آنها ارسال شود.
آذری جهرمی هم بلافاصله بعد از انتقاد رئیس جمهوری درباره مزاحمت پیامك های انبوه تبلیغاتی در توییتی به دفاتر خدمات ارتباطی كه با شیوه های غیرقانونی سیم كارت تلفن همراه در اختیار ارسال كنندگان پیامك های مزاحم قرار می دهند، اخطار جدی داد.
وی در پیام توییتری خود همان روز تاكید كرده بود كه «جریمه «لغو مجوز» بدون بخشایش و پذیرش توجیه در قبال این تخلف، به سازمان تنظیم مقررات ابلاغ و از امروز - دوشنبه - اجرا می گردد.
وزیر ارتباطات امروز (پنجشنبه) در حساب توییتری خود از برخورد قاطع به بی توجهی به اخطارها اطلاع داد و نوشت: «امروز مجوز 30دفتر خدمات ارتباطی از جانب سازمان تنظیم مقررات لغو شد».
وزیر ارتباطات اعلام نمود: «همچنین سیستم شناسایی مزاحم ها، امروز 840 سیم كارت متخلف را شناسایی و قطع كرد. »
وی در ادامه یادداشت خود افزود: «این قاطعیت در برخورد با مزاحمان را ادامه می دهیم. 90 درصد كاهش مزاحمت در سه روز چشم گیر است».
به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در نشست روز دوشنبه با وزیر و مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال پیام های تبلیغاتی انبوه برای هموطنان انتقاد نمود و اظهار داشت: كجای دنیا این همه پیام های تبلیغی برای مردم ارسال می شود؟، چرا وقت مردم را تلف می كنید؟ مردم روزی بیشتر از 20 بار تلفن همراه خویش را به علت ارسال و دریافت تبلیغ به دست می گیرند. چه حقی داریم كه وقت مردم را تلف و با اعصاب مردم بازی كنیم؟ وزارت ارتباطات باید جلوی این كار را بگیرد.
روحانی تصریح كرد: هر فردی تمایلی به دریافت تبلیغ دارد باید خود اعلام كند؛ اگر فردی تمایلی به دریافت تبلیغ ندارد، حق نداریم برای او تبلیغات ارسال نماییم.
رئیس جمهوری اضافه كرد: تبلیغ كنندگان ابتدا شماره رُندی برای كار خود در نظر می گیرند و زمانی كه با اعتراض روبه رو می شوند، این شماره رُند را با شماره معمولی تعویض می كنند و با شماره جدید پیام تبلیغی ارسال می كنند و این روند همواره ادامه می یابد؛ نباید اجازه دهیم از این مورد سوء استفاده گردد.
رئیس جمهوری همینطور اظهار داشت: اطلاع داریم كه عایدی مالی حاصل از این تبلیغات زیاد و گذشتن از آن دشوار می باشد اما دولت و همینطور وزارت ارتباطات نباید اجازه دهند وقت و عمر مردم تلف شود.
روحانی تصریح كرد: در اروپا برای تلفن های همراه مردم به صورت مداوم پیام ارسال نمی شود؛ امكان دارد شخصی منتظر یك تماس فوری باشد و با این پیام های تبلیغاتی اعصاب او صدمه دیده و وقت او تلف شود.
وی اتلاف وقت و آزار مردم را حرام شرعی دانست و اضافه كرد: نباید به بهانه پول درآوردن مردم را اذیت كرد.
سیام *9612 * 3063


1397/11/06
15:04:24
5.0 / 5
5020
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین