رییس دانشگاه امیركبیر:

همراهی دانشگاه و صنعت، زیر ساخت توسعه پایدار می باشد

همراهی دانشگاه و صنعت، زیر ساخت توسعه پایدار می باشد فیكس سرور: رئیس دانشگاه امیركبیر با اشاره به اینكه دانشگاه ها نقش بسزایی در افزایش ظرفیت های علمی و صنعتی دارند، اظهار داشت: همراهی دانشگاه و صنعت، زیر ساخت توسعه پایدار می باشد


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، احمد معتمدی روز شنبه در مراسم شانزدهمین كنگره مهندسی شیمی ایران كه در دانشگاه امیر كبیر برگزار شد، اضافه كرد: دانشگاه صنعتی امیركبیر با چهارده هزار دانشجو و حدود پنجاه درصد دانشجویان در تحصیلات تكمیلی و دكتری و همین طور دارا بودن 16 پردیس مستقل بزرگ ترین دانشگاه كشور به حساب می آید.
وی اضافه كرد: این دانشگاه علاوه بر این كه به لحاظ كمی در رده بزرگ ترین قرار دارد به لحاظ كیفی هم در بین پنج دانشگاه صنعتی رتبه نخست را داراست كه كسب رتبه نخست در ارزیابی ISC شاهد این مدعا است.
معتمدی ضمن ابراز امیدواری از اینكه با همین همت و تلاش و باوجود مشكلات موجود، بتوانیم در سال 1404 به رتبه برتر در جهان برسیم اشاره كرد: تمام تلاش ما حركت در جهت رفع نیازهای كشور است كه در اهداف برگزاری كنگره هم دیده شده است.
وی بادآور شد: بر این باور هستم پتانسیلی كه در دانشگاه ها وجود دارد به صورت بالقوه بالاست و بیشتر از این می توان از این پتانسیل بهره برد و باید این جهت گیری بیشتر شود.
معتمدی اضافه كرد: كوشیدیم اصلاحات ساختاری داشته باشیم تا بتوانیم در خدمت رسانی بهتر جواب دهیم، این امر با همراهی سایر دانشگاه ها و صنایع امكان پذیر است.
وی اشاره كرد: كنگره مهندسی شیمی به این پتانسیل خواهد پرداخت و دامنه بحث های وسیعی پیش رو دارد تا هم دانشگاه صنعتی امیركبیر و هم سایر دانشگاه ها و صنایع بتواند از آن بهره ببرد.
همچنین رئیس شورای سیاستگذاری شانزدهمین كنگره ملی مهندسی شیمی ایران باز در اهمیت این كنگره اظهار داشت: یك هزار مقاله علمی به زبان های فارسی و انگلیسی به دبیرخانه كنگره رسید و با كمك اعضای هیات علمی در سراسر دانشگاه های كشور ارزیابی شد.
بهرام ناصرنژاد گفت: امسال برای نخستین بار بخش صنعت را در كنگره احداث و كمیته صنعت را راه انداختیم، از صنایع و مهندسان شاغل در این صنایع خواستیم تجربیات خودرا در این حوزه طی مقالاتی منعكس كنند تا فاصله صنعت و دانشگاه در حوزه مهندسی شیمی كم شود.
همچنین در این مراسم با حضور معتمدی، جعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه نفت و شماری از اعضای انجمن مهندسی شیمی از زحمات مهندس حبیب الله بیطرف معاون امور مهندسی و پژوهشی وزارت نفت، حناچی و بهرام دبیر استاد دانشكده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیركبیر تقدیر گردید.
این كنگره كه تا اول بهمن در دانشكده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیركبیر ادامه خواهد داشت با محوریت موضوعات مرتبط؛ همچون پدیده های انتقال، فرایندهای جداسازی، مدلسازی و شبیه سازی، نانو فناوری، علوم و فناوری پلیمر، فناوری پایدار و سبز، مهندسی محیط زیست و ایمنی، انرژی تجدیدپذیر، صنایع غذایی و دارویی، بیوتكنولوژی، مهندسی پزشكی، استانداردسازی و آموزش در صنایع شیمیایی، دینامیك سیالات محاسباتی، استانداردسازی و آموزش در صنایع شیمیایی برگزار می گردد.
علمی**9294*9157*1440


1397/10/30
13:45:04
5.0 / 5
4972
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین