طراحی و ساخت چشم گربه ای سولار در اراك بومی سازی شد

طراحی و ساخت چشم گربه ای سولار در اراك بومی سازی شد فیكس سرور: عضو پارك علم و فناوری استان مركزی اظهار داشت: طراحی و ساخت چشم گربه ای سولار قابل استفاده در مسیرهای ترافیكی در اراك بومی سازی شد.


«سحر زرین تاب» روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: یكی از طریق های كمك به رانندگان در افزایش دید استفاده از چشم گربه ای ترافیكی است و برای ایمنی رانندگان در شب و یا در شرایط جوی نامساعد مانند هوای بارانی و یا مه بكار گرفته میگردد.
وی گفت: طراحی و ساخت این محصول 2 سال قبل در یك شركت فناور مستقر در مركز رشد پارك علم و فناوری شروع شد و با تسهیلات 600 میلیون ریالی پارك این محصول به تولید انبوه رسید.
این طراح و پژوهشگر اظهار داشت: نمونه خارجی این محصول با برق مستقیم قابل استفاده می باشد اما مزیت این محصول در ذخیره انرژی خورشید هنگام روز و فعال سازی در شب هنگام است.
زرین تاب اضافه كرد: این شركت فناور امسال یكهزار و 100 سفارش تولید از متقاضیان مختلف استان داشته است و پارسال باز با یكهزار و 500 سفارش 200 میلیون ریال درآمد كسب نمود.
وی گفت: هزینه تولید هر چشم گربه ای سولار 650 هزار ریال است كه با عنایت به شرایط اقتصادی تامین هزینه ها به سختی امكان دارد.
وی اظهار داشت: این طرح با حمایت پارك علم و فناوری استان مركزی در شركت مانا ایمن سریر برای پنج نفر فرصت اشتغال ایجاده كرده است كه در صورت حمایت مسئولان و جذب سرمایه گذار امكان افزایش اشتغال وجود دارد.
پارك علم و فناوری استان مركزی در شهریور ماه سال 1381 برمبنای مصوبه شورای عالی گسترش آموزش عالی، آغاز به فعالیت نموده است و در دی ماه 1382 باز آغازین مركز رشد واحدهای فناور پارك علم و فناوری استان، فعالیت اجرایی خودرا شروع كرد.
شمار شركت های دانش بنیان استان مركزی در دولت تدبیر و امید از سه به 76 شركت رسیده است كه این مهم گامی عملی در بهبود مناسبات اقتصادی و تقویت دانشگاه و تولید استان شمرده می شود.
استان مركزی بعنوان دومین قطب صنعت كشور بیشتر از سه هزار واحد صنعتی و تولیدی دارد.
6991/6013/


1397/09/25
14:29:12
5.0 / 5
5138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین