سردار جلالی:

فیس بوك و تلگرام می توانند معادلات اجتماعی را بر هم زنند

فیس بوك و تلگرام می توانند معادلات اجتماعی را بر هم زنند به گزارش فیكس سرور رئیس سازمان پدافند غیر عامل كشور اظهار داشت: تهدیدات فرا روی ما به گونه ای است كه دشمنان تلاش می كنند افكار عمومی جامعه را به سمتی سوق دهند تا به دولت ها فشار آید.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور در پنجمین نمایشگاه صنعت بومی پدافند سایبری كه در محل نمایشگاه بین المللی تهران شروع به كار كرد با اشاره به اینكه در شرایطی هستیم كه دو روند كلی توسعه و پیشرفت فناوری در حوزه های مختلف و تهدیدهای در رابطه با این فناوریها را در كشور و جهان شاهدیم، اظهار داشت: البته اینكه هر كشوری نسبت به این روندها چه موضع گیری هایی انجام می دهند به نوع حكومت و استراتژیهای آنها بازمی گردد.
وی افزود: ورود فناوری اطلاعات هوش مصنوعی چند خصوصیت را به سیستم می دهد كه بعضی از آنها عبارتند از انتقال حالت از سلولی به سیستمی و وجود فرآیند جهانی در آنها، قابلیت كاهش كنترل و نفوذ حكومت ها، اشراف اطلاعاتی، كنترل گریزی و شبكه ای شدن.
جلالی با اشاره به اینكه شبكه های اجتماعی مانند فیس بوك و تلگرام می توانند معادلات اجتماعی را بر هم بزنند، اضافه كرد: برای تولید امنیت در فضای سایبر نیاز به تعریف دقیقی از سایبر داریم چونكه معماری در دنیا در حال شكل گیری است كه همه امورات سبك زندگی مردم توسط شبكه های اجتماعی عرضه و دریافت می شود؛ پس اگر تمام امورات جامعه را با استفاده از شبكه های اجتماعی دنبال نماییم به صورت حتم حاكمیت ملی از بین می رود و حتی در آن هضم می شویم.
وی با تاكید بر اهمیت و لزوم داشتن اینترنت ملی، اظهار داشت: وقتی می بینیم اروپایی ها دنبال استفاده از اینترنت اروپایی هستند نشان از اهمیت مبحث دارد چونكه معتقدند تمام امور خویش را در اختیار اینترنت امریكا قرار داده اند.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل كشور با اشاره به اینكه در حوزه فنی، سیاسی، اجتماعی و زیر ساخت ها با تهدیدات و چالش هایی مواجه هستیم، اضافه كرد: امروز هر جنگ نظامی كه روی می دهد حداقل نصف این جنگ سایبری است به همین خاطر حالا در دنیا واحدهای خاص نظامی سایبری در حال شكل گیری است.
جلالی اظهار داشت: تهدیدات فرا روی ما به گونه ای است كه دشمنان تلاش می كنند افكار عمومی جامعه را به سمتی سوق دهند تا به دولت ها فشار آید به عبارت دیگر تهدیدات پیش روی افكار عمومی پایش هستند.
وی درانتها اظهار نمود: اگر می خواهیم از فناوری های موجود استفاده نماییم، نیاز به معماری مبتنی بر فناوری كه بومی، ایرانی و امن باشد، داریم به گونه ای كه هیچ ادعایی ای از كشور خارج نشود. برای این كار هم نیاز به وزارت صنعت فناوری اطلاعات داریم و اینكه هر بخش آن در نقاط مختلف باشد، كاری از پیش نمی برد.1397/09/12
14:24:41
5.0 / 5
5057
تگهای خبر: اینترنت , تلگرام , سایبر , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین