در دسترس نبودن هزینه ای برایتان ندارد

در دسترس نبودن هزینه ای برایتان ندارد فیكس سرور: سرویسی كه در دسترس نبودن مشتركان را به اطلاع مخاطبان می رساند، برخلاف اخباری كه به تازگی شایع شده، هیچ هزینه ای ندارد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، در حالیكه سرویس تماس بان همراه اول یكی از سرویس های مجانی این اپراتور است، به تازگی پیامی در شبكه های مجازی و كانال های پیام رسان ها منتشر می گردد كه از هزینه ۵۰۰ تومانی این پیامك ها خبر می دهد و كاربران را مجاب می كند این سرویس را غیرفعال كنند.

در پیام های مشابهی كه با این مضمون منتشر می گردد آمده است: " شركت مخابرات در ازای هر پیامكی كه در مورد در دسترس نبودن به شما می دهد (مشترك مورد نظر در دسترس نمی باشد، تماس شما با استفاده از پیامك به ایشان اعلام خواهدشد)، مبلغ ۵۰۰ تومان به حساب شما منظور می كند و این سیستم را «تماس بان» نامیده است. جهت غیرفعال كردن این سیستم، عدد ۵ را به ۹۹۱۴ ارسال كنید".هرچند از همان ابتدای متن هم مشخص است كه انتشار این اخبار محلی از اعراب ندارد چونكه سرویس تماس بان برای مشتركان همراه اول است و شركت مخابرات نقشی در این مورد ندارد. البته این پیام قبلا هم در فضای مجازی انتشار یافته بود و همان زمان هم همراه اول اعلام نموده بود كه این سرویس فاقد هرگونه هزینه و كاملا مجانی است و اپراتور از ارسال پیام تماس های از دست رفته سودی نمی برد و معلوم نیست به چه دلیل و انگیزه ای چنین پیامی در فضای مجازی انتشار یافته است.

مراجعه به سایت همراه اول اطلاعاتی درباره سرویس تماس بان در اختیار مشتركان قرار می دهد. در این اطلاعیه آمده است: " تماس بان سرویسی است كه حتی در هنگام در دسترس نبودن و یا خاموش بودن تلفن همراه، مشترك از كلیه تماس های دریافتی خود آگاه خواهد شد. چنانچه مشترك به دلیل در دسترس نبودن و یا خاموش بودن تلفن همراه خود قادر به دریافت تماس و پاسخگویی نباشد، تماس بان بعد از اتصال مجدد فرد به شبكه همراه اول، شماره تمام كسانی را كه در این فاصله با وی تماس گرفته اند به همراه زمان تماس آنها، در یك پیامك برای مشترك ارسال خواهد كرد".

همچنین باآنكه در انتها این پیام از كاربران خواسته شده این سرویس را غیرفعال كنند و این پیام را به گروه های دیگر هم بفرستند، اما باید در نظر داشت با عنایت به مجانی بودن این سرویس، آگاهی از اینكه هنگام در دسترس نبودن تان چه افرادی با شما تماس گرفته اند، یك امتیاز به حساب می آید و غیرفعال كردن این سرویس این امكان را از كاربر سلب خواهد نمود.
1397/08/05
14:58:47
5.0 / 5
5053
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین