رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای تاكید كرد

كاهش تعرفه صوت، قیمت اینترنت موبایل واقعی نیست

كاهش تعرفه صوت، قیمت اینترنت موبایل واقعی نیست فیكس سرور: رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری با اشاره به جبران حاشیه سود اپراتورهای موبایل در بخش صوت به جای اینترنت، تصریح كرد: اگر تعرفه صوت موبایل واقعی شود و كاهش پیدا كند، تعرفه اینترنت هم واقعی خواهد شد.


محمدباقر اثنی عشری در گفت وگو با ایسنا، درباره كوشش برای تغییر تعرفه اینترنت در كشور اظهار نمود: در این زمینه هر كسی راهكارهای مختلفی را بررسی می كند و هیچ چاره قطعی هم وجود ندارد اما یكی از طریق حل ها آزادسازی تعرفه و راه دیگر تجدیدنظر در تعرفه صوت و همینطور بالا بردن تعرفه اینترنت ADSL است. ازاین رو راهكارهای مختلف در مرحله مذاكره و كارشناسی و پیشنهاد قرار دارد و همه می دانند كه مشكلی وجود دارد، اما بحث اقناعی است و طرفین باید یكدیگر را قانع كنند.

وی در پاسخ به اینكه آیا آزادسازی تعرفه ها پیشنهاد شركت های FCP (شركت های ارائه كننده خدمات ارتباطات ثابت) است، اظهار داشت: حتی آزادسازی تعرفه ها هم امكان دارد مسئله را حل نكند و درنتیجه باید تعاملی با اپراتورهای موبایل صورت گیرد كه تعرفه ها را واقعی تر كنند. پیشنهاد ما این است كه تعرفه صوت كاهش پیدا كند چونكه بالا بودن تعرفه های صوت به دامپ بازار توسط اپراتورها كمك می نماید و آن ها كه از بازار صوت منبع درآمد خوبی دارند، از جای دیگر هزینه می كنند. اگر تعرفه صوت موبایل واقعی و مثل اینترنت ثابت كه به صورت متناسب كم شده، كاهش پیدا كند، آن وقت تعرفه اینترنت موبایل هم واقعی می گردد.

ترجیح كاربران به استفاده از اینترنت موبایل

رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری با اشاره به تمایل افراد به استفاده از اینترنت موبایل به جای ثابت بیان كرد: بر اساس گزارش كمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی كامپیوتری، تعرفه اینترنت موبایل در همه جای دنیا و روی تلفن همراه، برای یك درصد تا حجمی كه بتوانند با پیام رسان ها كار كنند، پایین است و برای مرورگری و دانلود كردن، نرخ ها بالاتر از ADSL است؛ اما در ایران این طور نیست و یك تعرفه ثابت وجود دارد كه مصرف كننده در خیلی موارد ترجیح می دهد از اینترنت موبایل استفاده نماید.

اثنی عشری افزود: نرخ صوت كاهش پیدا نكرده اما اپراتورهای تلفن همراه كه برروی اینترنت حاشیه سود پایینی دارند، حاشیه سودشان برروی صوت خوب است و این حاشیه به آن ها كمك می نماید كه این قسمت را پوشش دهند. این مورد سبب شده تعداد محدودی از شركت های FCP كم كم دچار مشكلات مالی و از بازار خارج شوند و در نتیجه مشتركشان را از دست بدهند كه این خواسته مردم، صنف و دولت نیست.

وی با اشاره به سرمایه گذاری های شركت های FCP و تاكید بر اینكه این شركت ها سرمایه های ما هستند اما با اختلاف كم میان تعرفه اینترنت ADSL با تعرفه اینترنت روی اپراتورهای موبایل، بخش عمده ای از بازارشان را به سرعت از دست می دهند خاطرنشان كرد: شركت های FCP در زمینه اینترنت ثابت و ADSL كه از نیازهای مملكت هستند، اگر نتوانند كارشان را حفظ كنند و توسعه دهند، جای دیگری دچار بحران می شویم.

به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، تعرفه های اینترنت سال قبل از مدل حجمی به مصرف منصفانه تغییر نمود و با واكنش هایی روبه رو بود؛ باآنكه برای كسانی كه به حجم بالای اینترنت با سرعت بالا احتیاج داشتند، تعرفه های مناسبی به نظر می رسید، اما كاربران كم مصرف به این تعرفه ها اعتراض داشتند. همین مبحث باعث شد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده ی اصلاح این وعده ها را بدهد.

پس از چند بار وعده ی تغییر تعرفه ها هم به تازگی حسین فلاح جوشقانی - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- با اشاره به تصمیم برای آزادسازی تعرفه اینترنت در جهت اصلاح تعرفه ها، از جلساتی با اپراتورهای اینترنتی برای عرضه پیشنهادهایشان اطلاع داد و با تاكید بر آزادسازی و رقابتی كردن تعرفه ها در جهت اصلاح در حوزه خرده فروشی، نسبت به مشخص شدن این وضعیت تا آخر تابستان ابراز امیدواری كرده است.
1397/05/03
14:57:02
5.0 / 5
5126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین