تولید پایه گل رز به روش هوشمند در شهركرد اجرا شد

تولید پایه گل رز به روش هوشمند در شهركرد اجرا شد فیكس سرور: شهركرد- تولید پایه گل رز به روش استنتینگ و سیستم هوشمند گلخانه در پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری به مرحله اجرا درآمد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، رییس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه با اشاره به افتتاح گلخانه تولید پایه گل رز به روش هوشمند اظهار نمود: این گلخانه در مساحت یكهزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 500 میلیون ریال با اشتغال مستقیم هشت نفر با همكاری دانشگاه شهركرد اجرا شده است.
اسماعیل پیرعلی اضافه كرد: یكی از مزایای استقرار شركت ها در پارك های علم و فناوری هم افزایی شركت های دانش بنیان و تركیب دانش فنی است كه در این طرح با استفاده از دانش الكترونیك در كنار دانش كشاورزی سیستم هوشمند سازی گلخانه ای در بستر فناوری اطلاعات بوجود آمده است.
وی تصریح كرد: هم اكنون پایه های گل رز با قیمت هر پایه 2.5 یورو از كشورهایی نظیر هلند و كنیا وارد می گردد كه این شركت موفق شده است این میزان را به یك پنجم كم كند.
به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، این شركت كه توسط اعضای هیات علمی دانشگاه بوجود آمده است بعنوان مدل موفق از توسعه اقتصاد دانش بنیان و همكاری پارك علم و فناوری و دانشگاه است.
پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هم اكنون در انجمن پارك های علم و فناوری آسیا (ASPA) و اتحادیه جهانی پارك های علم و فناوری (IASP) عضویت دارد.
7363/6021


1397/04/08
15:47:26
5.0 / 5
5466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین