مكالمات بین المللی ایرانیان رو به كاهش است؟

مكالمات بین المللی ایرانیان رو به كاهش است؟ فیكس سرور: مقایسه ی آمار مكالمات بین الملل بین ایران و سایر كشورها در نوروز امسال با سال های گذشته، حاكی از روند كاهشی آن است و یكی از دلایل آن می تواند افزایش راه های ارتباطی همچون نرم افزارها و پیام رسان های آنلاین باشد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، شركت ارتباطات زیرساخت كشور به تازگی اعلام نموده كه در روزهای نوروز امسال، بیش از ۴۳ میلیون ۴۵۷ هزار دقیقه ترافیك بین المللی هموطنان را بین ایران و دیگر كشورهای جهان برقرار كرده است. از این حجم مكالمه، بیش از ۲۸ میلیون و ۹۷۶ هزار دقیقه سهم ترافیك صادره از ایران به دیگر كشورها و حدود ۱۴ میلیون و ۴۸۱ هزار دقیقه سهم ترافیك وارده بین الملل به كشور بوده است.

همچنین اوج ترافیك روزانه مربوط به روز اول فروردین سال ۱۳۹۷ بوده كه در این روز بیش از ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار دقیقه مكالمه مبادله شده است. بیشترین مسیر ترافیك بین الملل هم مربوط به افغانستان، عراق، امارات، تركیه، پاكستان، آمریكا، آذربایجان، كانادا و آلمان بوده است.

مكالمات نوروزی بین المللی سال های گذشته

این آمار در حالی است كه در نوروز سال ۱۳۹۶ بیش از ۵۴ میلیون و ۳۷۲ هزار دقیقه مكالمه بین ایران و دیگر كشورهای دنیا ثبت شده است كه حدود ۶۴ درصد سهم ترافیك صادره از ایران به دیگر كشورها و باقی سهم ترافیك وارده بین المللی به كشور بوده است. اوج ترافیك روزانه مربوط به تاریخ ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ (همزمان با تحویل سال ۱۳۹۶) بوده كه در این روز ۵ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۶۱۹ دقیقه مكالمه مبادله شده است.

همچنین ایرانی ها در نوروز ۱۳۹۵، ۸۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دقیقه با دیگر نقاط دنیا تماس برقرار كردند كه اوج این ارتباط در روز اول فروردین ۱۳۹۵ بوده و ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دقیقه مكالمه مبادله شده است. از این میزان تماس، ۴۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دقیقه سهم ترافیك صادره از ایران به دیگر كشورها و ۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دقیقه سهم ترافیك وارده ی بین المللی به ایران بوده است.

در نوروز سال ۱۳۹۴ هم شركت ارتباطات زیرساخت ۹۰ میلیون دقیقه مكالمات بین الملل را برقرار كرد كه ۴۵ میلیون دقیقه سهم ترافیك صادره و ۴۵ میلیون دقیقه سهم ترافیك وارده بین الملل به كشور بوده است. اوج ترافیك روزانه كه در حدود ۱۲ میلیون دقیقه بوده هم در روز اول فروردین تبادل شده كه ۶ میلیون ۳۰۰ هزار دقیقه وارده و ۵ میلیون ۶۰۰ هزار دقیقه صادره بوده است.

آمار مربوط به برقراری مكالمات بین الملل بین ایران و سایر كشورها در نوروز، نشان داده است مكالمات بین المللی در سال های گذشته روندی كاهشی داشته است. یكی از دلایل این مورد می تواند افزایش تاثیر پیام رسان ها و دیگر وسایل ارتباطی باشد كه امكان برقراری ارتباط را به روش های دیگر فراهم می كند. ازاین رو اگر تا روز گذشته تنها وسیله ارتباط، تماس تلفنی محسوب می شد، اكنون پیام رسان ها و نرم افزارهایی هستند كه با تولید تماس های صوتی و تصویری آنلاین، امكان برقراری ارتباط را فراهم می كنند.
1397/01/23
18:38:54
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: ارتباطات , پیام رسان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین