فروش تلفن های هوشمند در روسیه ركورد زد

فروش تلفن های هوشمند در روسیه ركورد زد فیكس سرور: مسكو - ایرنا - فروش گوشیهای همراه هوشمند (اسمارت فون ها) سال 2017 در روسیه پنج درصد رشد كرد و روس ها بیش از 28. 5 میلیون گوشی خریدند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از خبر روز جمعه روزنامه ودوموستی، داده های بزرگترین فروشگاه زنجیره ای لوازم برقی روسیه (ام. ویدئو) و بزرگترین فروشگاه تلفن های همراه روسیه این مساله را نشان داده است.
بیشترین آمار تا پیش از این در سال 2014 ثبت شده بود كه در روسیه حدود 27. 5 میلیون گوشی هوشمند به فروش رفت اما پس از آن به علت كاهش ارزش روبل سطح تقاضا برای لوازم برقی و الكترونیكی در روسیه كاهش پیدا كرد تا جایی كه در سال 2015 فروش گوشیهای هوشمند پنج درصد كاهش پیدا كرد.
علت اصلی افزایش فروش گوشیهای همراه هوشمند در سال 2017، عرضه آنها با تسهیلات ذكر شده است.
به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، داده های آخرین پژوهش ها در روسیه نشان داده است كه بیش از 62 درصد روسها (حدود 90 میلیون نفر) از شبكه های اجتماعی برای دریافت یا ارسال پیام و برقراری ارتباط با دیگران استفاده می نمایند.
قیمت یك ماه اینترنت نامحدود در مسكو پایتخت روسیه آن هم با سرعت 2 مگابایت برثانیه در كنار استفاده از 100 شبكه تلویزیونی به همراه مودم مجانی برای كاربران روسیه 490 روبل در ماه (حدود 35 هزار تومان) هزینه دارد.
روزنامه وستی به نقل ازمعاون وزیر مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه با اشاره به اینكه بیش از 71 درصد روس ها روزانه بیش از دو ساعت از وقت خویش را صرف استفاده از اینترنت می كنند، گفته آمار جنایات سایبری هم در كنار افزایش كاربران افزایش چشم گیری داشته و تا شش برابر شده است.
در روسیه بیشترین تخلف در اینترنت، به برداشت غیر قانونی از كارت های اعتباری اختصاص یافته است كه می تواند با استفاده از دزدیدن رمز كارت های اعتباری مردم یا ارسال بدافزار یا باج افزار به كاربران یا شركت های مختلف صورت گرفته باشد.
شمار روس هایی كه از گوشیهای هوشمند استفاده می نمایند هر روز در روسیه بیشتر می گردد اما همچنان گوشیهای غیرهوشمند هم نزدیك به 40 درصد بازار تلفن همراه روسیه را در اختیار دارد و بنظر می رسد همچنان نسل روز گذشته روسیه این بازار را حفظ كند.
استقبال روز افزون مردم روسیه از اینترنت سبب شده است كه خدمات در این حوزه هر روز بیشتر شود، بطوری كه در خیلی از اماكن عمومی ازجمله هتل ها، غذاخوری های بزرگ و حتی قطارهای مترو مسكو و هم سالن های كنفرانس، اینترنت بی سیم به صورت مجانی در اختیار كاربران قرار می گیرد.
یكی از تبلیغات بعضی از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال سال 2018 روسیه در ماه های اخیر ارائه اینترنت مجانی در ورزشگاه های میزبان جام جهانی بوده است.
از گرفتن تاكسی، خرید غذا، لباس، اجاره یا خرید خودرو، بلیت قطار، اتوبوس های بین شهری و هواپیما گرفته تا نرم افزارهای هوشمند جهت استفاده درست از حمل و نقل عمومی همچون مترو تنها با مشخص كردن مبدا و مقصد، به نظر می رسد در روسیه همه چیز بر بستر فضای اینترنت قرار گرفته است و درآمد، كسب و كار و زندگی مردم این كشور بر اینترنت و شبكه های اجتماعی قرار گرفته است.
گسترش اینترنت در روسیه به حدی بوده است كه برای ترویج كتاب خوانی در ایستگاه های اتوبوس، لینك های دانلود اینترنتی كتاب های مختلف، از مقابل چشمان رهگذران عبور می كند.
تنها كافی است برای دریافت یكی از آنها، با نصب برنامه خواندن لینك ها با دوربین یا برنامه های خواندن كدهای معروف به كیوآر، گوشی هوشمند خویش را به سمت آنها بگیرید.
قرار گرفتن در جایگاه نخست جهان آن هم در استفاده از تلفن های همراه به جای برقراری تماس كارت های بانكی با دستگاه های پوز در فروشگاه ها هنگام خرید (paypal)، گواه دیگری بر رواج بیش از پیش تلفن های هوشمند در این كشور و اثر آن در زندگی روزمره روس ها است.
اروپام*391* 1346 *
خبرنگار: رحمت الله خدادادی**ناشر: مدنی
برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینك زیر وارد كانال تلگرام ما شوید.
https: //t. me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw


1396/10/23
23:27:52
5.0 / 5
5386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین